Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Párty zdravé pětky v 6.A (Marková)

V pátek 8.2. se třída 6.A zúčastnila zajímavého programu na téma zdravé výživy, který nebyl jen teoretický, ale obsahoval i přípravu občerstvení. Nejprve paní lektorka Jana Ježková žáky formou soutěže seznámila se zásadami správného stravování, představila jim výživovou pyramidou, vitamíny a další zdraví prospěšné látky. Potom si každá skupina žáků vybrala pokrm, který na místě z připravených surovin podle fotky vyrobila a následně i snědla. Tato část měla největší úspěch a děti si tak mohly ověřit, že to, co je zdravé, může být i dobré. Projekt Zdravá pětka je součástí nadačního fondu Albert.


Ohlasy žáků:
"Líbilo se mi, jak jsme připravovali jídlo a dostávali žetonky za odpovědi na otázky."
"Líbilo se mi vaření a párty i povídání o zdravé výživě a o tom, jak bychom měli žít. Moc mě to bavilo."
"Mně se na tom líbilo vše, ale nejvíc jak jsme si to jídlo udělali a pak snědli."
"Líbila se mi výroba těch věcí. Chtěla bych to každý pátek."
"Moc se mi to líbilo. Připravit jídlo byla zábava."

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Sběr papíru

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 24.6. proběhne v 7:15 sběr papíru. Prosíme o zvážení sběru doma a nahlášení váhy třídní učitelce.

Letní číslo školního časopisu (Burdová)

Redakce školního časopisu byla i s přicházejícím jarem a létem aktivní a připravila pro vás další vydání Barvířského zpravodaje.

Den dětí 1.6.2021 (Šímová)

Ani v letošním roce jsme nezapomněli zpestřit sváteční den našich dětí soutěžemi.