Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Párty zdravé pětky v 6.A (Marková)

V pátek 8.2. se třída 6.A zúčastnila zajímavého programu na téma zdravé výživy, který nebyl jen teoretický, ale obsahoval i přípravu občerstvení. Nejprve paní lektorka Jana Ježková žáky formou soutěže seznámila se zásadami správného stravování, představila jim výživovou pyramidou, vitamíny a další zdraví prospěšné látky. Potom si každá skupina žáků vybrala pokrm, který na místě z připravených surovin podle fotky vyrobila a následně i snědla. Tato část měla největší úspěch a děti si tak mohly ověřit, že to, co je zdravé, může být i dobré. Projekt Zdravá pětka je součástí nadačního fondu Albert.


Ohlasy žáků:
"Líbilo se mi, jak jsme připravovali jídlo a dostávali žetonky za odpovědi na otázky."
"Líbilo se mi vaření a párty i povídání o zdravé výživě a o tom, jak bychom měli žít. Moc mě to bavilo."
"Mně se na tom líbilo vše, ale nejvíc jak jsme si to jídlo udělali a pak snědli."
"Líbila se mi výroba těch věcí. Chtěla bych to každý pátek."
"Moc se mi to líbilo. Připravit jídlo byla zábava."