Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Párty za vysvědčení a výlet k Mojžíšovu prameni (Novotná)

Párty za vysvědčení

Kdo by si nezasloužil odměnu za celý půlrok práce? Někdo třeba méně, někdo více, ale to mohou posoudit pouze rodiče dětí. My jsme se čtvrteční odpoledne radovali všichni pospolu. Soutěžemi, tancem a dobrotami, které pro nás připravily maminky dětí. Abychom jako vychovatelky nebyly nespravedlivé, bábovku upekl i jeden tatínek. Tolik se asi tedy rodiče nezlobili!
Obzvlášť indiánský tanec, který každý kmen měl podle svého předcvičujícího opakovat, byl velkým zážitkem.
Drobné odměny byly pěknou tečkou za ukončením prvního pololetí a u těch nejmladších, odměnou za první vysvědčení v jejich školní kariéře.
 

Výlet  k Mojžíšovu prameni

V pátek 29. ledna byl prázdninový den. Sice jeden den, ale škola byla prázdná. Kromě tedy osmi dětí, které se rozhodly, že místo koukání na televizi, či do počítače, prožijí celé dopoledne na čerstvém vzduchu. Někteří toho litovali již ve chvíli, kdy vystoupili z autobusu ve Vesci. Odtud jsme se vydali pěšky na Mojžíšův pramen. Počasí nám velmi přálo a rybník byl pokrytý ledem. Jen škoda, že v proběhlém týdnu teploty stouply a led už nebyl tak pevný jako v době mrazu. Ale děti využily každou zamrzlou kaluž, každý kousek s náznakem posledního sněhu a v lese to připomínalo alespoň trochu období zimy.
Při cestě zpět jsme měli možnost vidět Liberec opravdu jako na dlani. Jen Ještěd byl stále od rána zahalen v husté mlze, byť nad jeho špičkou byla jasná, modrá obloha.
Vyslechla jsem si několik nářků o bolavých nohách, o nepředstavitelné únavě, o tom, jak je to v zimě hrozné, že se nedá nikde odpočívat. Přesto při návratu do školy, jsem musela s dětmi jít do tělocvičny na vybíjenou. Že by rychlá regenerace sil?

Tak hurá na výlet zase někdy