Olympiáda ve školní družině ( Novotná)

Olympiáda ve školní družině – den první
Slavnostní nástup s vlajkami všech soutěžních družstev. Zapálení ohně, i slib za všechny sportovce, trenéry a  rozhodčí, přečetla jedna z nejstarších děvčat , Eliška Průšová.  A pak už jen vylosování pořadí týmů a mohli jsme se pustit do první sportovní disciplíny – biatlonu. Všude nás doprovázel poletující sníh.  Soutěžící  neměli  ale lehký terén.  Místy bylo namrzlo, někde bláto, ale všichni se snažili vybojovat pro své družstvo nejlepší umístění.  Úkolem bylo zvládnou běžeckou trasu, sestřelit cíl míčky a pokud došlo k nezdaru, čekalo na závodníky trestné kolečko.  Musíme pochválit všechny závodníky za snahu a výdrž.
1. místo Delfíni
4. místo Gepardi

Olympiáda ve školní družině – den druhý
Tentokrát již pěkně v teple a oblečeni v týmových tričkách.  Na programu odpoledne byl zábavný sport a to - stolní curling. Všechna družstva měla možnost si předem tuto disciplínu natrénovat, ale stejně jako u opravdového sportu, velkou roli hrálo štěstí a nervozita hráčů. Odehráli jsme společně 26 kol. A do posledních minut to bylo velmi napínavé .
1. místo Zeleňouři
2. místo Sluníčka
3. místo Delfíni

Olympiáda – den třetí
Bylo by to krásné, kdyby tak slunečný den ještě provázel sníh, ale bohužel sněhová nadílka nám byla odepřena. Společný nástup sliboval opět sportovní náladu a připravenost .  Sportovce čekal skok na lyžích. Švédská bedna ( její část) představovala skokanský můstek, lyžařské brýle naznačovaly vážnost skoku a čepice chránila před změnami počasí v tělocvičně, kde se závod odehrával.  Hlavním úkolem bylo skočit co nejdále.
1. místo Delfíni
4. místo Gepardi

Tentýž den nás čekala ještě jedna sportovní disciplína. Jízda na saních. Představa byla velmi pěkná. Mantinely sněhu  a po cestě uhánějící děti na saních. Ale………Bohužel tedy změna. Místo saní deka a čtyři sportovci, kteří se vzájemně vezli a tahali deku. Vše po vyznačené dráze. A aby nedošlo ke zranění, museli mít všichni přilbu. Opět velmi napínavé. Rozhodovaly opravdu vteřinky.
1. místo Gepardi  ( konečně prolomili smůlu)
4. místo Delfíni

Olympiáda – den čtvrtý a závěrečný ceremoniál
Poslední den byl ve znamení rychlobruslení. Na závodníky čekal připravený ovál a k tomu domácí pantofle, takové podobné těm zámeckým, které jedou skoro samy, bez vašeho přičinění. Opět rozhodovaly vteřiny a medaile byly zasloužené. Po závěrečném vyhodnocení už tu byl poslední, slavnostní nástup sportovních týmů. Předání medailí těm nejlepším, sundání olympijské vlajky a rovněž zhasl olympijský oheň. Olympijský týden byl ukončen.
Děkujeme všem rozhodčím, kteří rozhodovali spravedlivě a bedlivě dohlíželi na regulérnost soutěží. Děkujeme všem sportovcům a sportovním fanouškům. A v neposlední řadě všem pomocníkům, bez kterých by průběh her byl daleko náročnější.
Sportovci: Gepardi, Zeleňouři, Sluníčka a Delfíni
Trenéři: Renča, Vlastička, Zuzka a Míša
Slavnostní zahájení: Mgr. Miloslav Kuželka
Hlavní rozhodčí: Mgr. Tomáš Vávra, Markéta Plecháčová, Mgr. Iva Mrákotová, Mgr. Martin Jeništa a Mgr. Štěpánka Lacinová.
Ochotní pomocníci: Eliška, Kačka, Juli, Bára, Danča, Peťa, Isabel, Jana, Pavel a další ochotné děti
Slavnostní ukončení s předáním medailí: Mgr. Martin Urban