Odměna za vysvědčení ve školní družině (Novotná)

Pro ty nejmladší po prvé, pro ty starší už běžná záležitost. Mluvíme o vysvědčení. V prvním oddělení se odměňovalo za moudré sovičky – chytré hlavičky a zároveň také bilancovalo, jak to vypadá s tou čertovskou bránou. V druhém a třetím oddělení se rozdávaly sladké odměny a pak už nastala chvíle pro společné veselí. V malé tělocvičně se rozproudil tanec a soutěže. Nejdříve trochu ostych, hlavně u tančení v páru, postupně se ale zapojila převážná část dětí.  Velmi úspěšnou byla obdoba taneční hry v páru, kdy si páry předávají obálku s úkoly. Když se hudba zastaví, pár u kterého je obálka si vylosuje jeden úkol, který musí splnit. Nechybělo ani hlasování o tanečnici a tanečníka parketu. Odměna pro všechny – sladké mlsání.
Vychovatelky Míši a Anička