Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Od jablka k moštu (Plachá)

Tak to byl opravdu nádherný den, ve kterém bylo více než všechno. Krásné podzimní počasí ladilo s dobrou náladou a pohodou.Chvíli jsme byli cestovatelé v pohodlném vlaku a za chvíli degustátoři hodnotící kvalitu jablek. Ještě zajímavější byla samotná výroba moštu, která začala drcením jablek, pokračovala obratným používáním naběračky a páky u lisu a po zachycení sladké jablečné šťávy, končila oslavným popíjením sladkého moštu. Ale pobyt ve Střevlíku přinesl dětem ještě jeden překvapující úkol: staly se komparsem pro další televizní díl Toulavé kamery, která zde dokumentovala význam a krásu ekologického střediska.Cestou domů už někteří plánovali výrobu moštu doma.Doufám,že se zadařilo.