Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii. Zde byl pro ně připraven výukový program Mindstorms – robotika. Cílem programu bylo podpořit tvořivé myšlení žáků při stavbě robota a vytváření programů pomocí bloků. Žáci se nejprve formou prezentace seznámili se stručnou historií robotů a také s pojmy jako je sensor a akční člen, naučili se je propojit a využít. Naučili se vytvořit si konstrukcí robota, která musí odpovídat jeho použití, a robota poté „oživit“ pomocí blokového programování. Pokud narazili na problém, učili se vylepšovat konstrukci nebo upravit program. Aplikováním tohoto přístupu dokázali zařídit, aby robot provedl sérií úkolů jako je vykonání sekvence pohybů, přesun na určité místo, objetí a vyhýbání se překážkám. V práci se stavebnicí i programováním zbyl i prostor pro kreativní nápady dětí, kterým se celý program moc líbil. Pro většinu z nich to bylo první setkání s legorobotikou a také motivace k tomu, aby se v průběhu následujících dvou let zapojili do našeho programu Erasmus+. Při něm mají možnost nejen zlepšit své technické dovednosti, ale také vycestovat na partnerskou školu do zahraničí a poznat nová místa i kamarády. Více o projektu Erasmus+ najdete na stránce školy v sekci Projekty – Erasmus+.