Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Obří hrnce (Plachá)

24.6.2011 program Za obřími hrnci Jizery  zavedl žáky 5.B do úchvatné přírodní  scenérie  kaňonu řeky  Jizery u Semil. V rámci  průzkumné výpravy děti vytvářely mapu přírodních zajímavostí tohoto prostředí.Seznámili se s geomorfologickými zajímavostmi, vzorky břidlice s ankeritem ukládaly do sáčků, vše si důkladně zapisovaly. U řeky Jizery hledaly svůj nejkrásnější kámen a našly i jeho název.Poznaly i nejvzácnějšího živočicha této oblasti- rybu vranku , stejně jako rostliny ,které jsou cizinci v této krajině: křídlatka japonská a netýkavka himálajská. Učily se definovat výhody a nevýhody vodní elektrárny, jedna z nich stojí ve Spálově. Byla to výuka v přírodě. Všechny tyto vědomosti žáci získali od lektora Luboše , pracovníka Čmeláka, společnosti přátel přírody.