Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Oblastní kolo Dopravní soutěže (Wollrabová)

Dne 25. dubna se naše škola zúčastnila oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů. Podařilo se nám sestavit soutěžní družstva v obou kategoriích (I. kat. žáci 10-12let a II. kat. žáci 12-16let). Za první kategorii nás reprezentovali: Veronika Burde a Julie Pichrtová (6A) a Matyáš Marhan a Josef Zikeš (6B). V první kategorii soutěžilo celkem osm škol a naši žáci si odvezli diplom za 5.místo. Josef Zikeš byl v I. kat. třetím nejlepším soutěžícím dne.
Ve druhé kategorii nás reprezentovali jak nováčci, tak ostřílení matadoři: Tereza Bláhová a Adéla Šimůnková (8.B) a Adam Hubka a Michal Žižka (9.B). Za druhou kategorii soutěžilo celkem devět škol a naši žáci si odvezli krásné 3.místo. Nejlepší umístění v teamu měly Tereza Bláhová (10. místo) a Adéla Šimůnková (11. místo), protože získaly nejméně trestných bodů. 


Dopravní soutěž je koncipovaná tak, že soutěžící musí získat, pokud možno, co nejmenší počet trestných bodů za jednotlivé disciplíny. Soutěžní disciplíny jsou velmi náročné a vyžadují nejen znalosti dopravních předpisů, značek a zdravovědy, ale i praktickou dovednost jízdy na kole a tolika obávanou výzvu, kterou je jízda zručnosti. 


Všem účastníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy a příjemně strávený den na dopravním hřišti. 

A. Wollrabová