Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Obhajoby absolventských prací žáků 9.A a 9.B (Šulcová)

„A mám to za sebou!“ „A jaký to bylo?“ „Dobrý, pohoda!“ „A ty?“ „Hrozný, ještě teď jsem nervózní!“ Tak takové a další podobné rozhovory jsme mohli slyšet ve dnech 3. - 4. a 10. – 11.6. na chodbách ZŠ Barvířská. Stejně jako každý rok čekala všechny deváťáky obhajoba povinné absolventské práce. Tu zpracovávají žáci pod vedením jednotlivých vyučujících. Ti vypíšou v říjnu témata a je na žácích, které si zvolí, či přijdou s návrhem vlastního tématu. Pak už každého do začátku května – tehdy se totiž svázané práce odevzdávají – čeká šest měsíců, kdy žáci vyhledávají a zpracovávají informace, text píšou na počítači a upravují do výstupní předepsané podoby, jakou má práce mít. Své postupy konzultují s vedoucími práce. Ne každý však pracuje pilně šest měsíců, ale všechny žáky pak čeká obhajoba před komisí. Ta zhodnotí práci po stránce obsahové, formální a rozhodující je i projev ústní. Vždyť v životě je potřeba umět svoji práci prodat. A o tom se přesvědčili i letošní deváťáci. Všichni práce obhájili, obdrží osvědčení o obhájení své práce a 10 žákům bude v pondělí 22.6. předána odměněna za nejlepší absolventskou práci.
Tak ještě jednou všem deváťákům gratulujeme a držíme pěsti za 4 roky – u maturity – tam to bude totiž trochu těžší.