Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Obhajoby absolventských prací žáků 9. ročníku (Marková)

"Zítra mě čeká zatím největší překážka v mém dosavadním životě", napsal si jeden z deváťáků na svou zeď na Facebooku. Na mysli měl obhajobu absolventské práce, která je povinná pro všechny žáky 9. ročníku. Naši nejstarší žáci se jim věnovali s větším či menším úsilím několik měsíců a po napsání a odevzdání textu je čekal neméně lehký úkol v podobě obhajob před zvídavou komisí. Všichni žáci své práce úspěšně obhájili. Komise jejich práce zhodnotila jak po stránce obsahové, tak i z hlediska ústního projevu při obhajobě a vybrala několik nejlepších, které níže uvádíme. Za přečtení rovněž stojí úsměvná reakce z Facebooku, kde dva žáci vysvětlili svou taktiku při obhajobě fotbalovou terminologií (viz foto).

Nejlepší absolventské práce:
jméno žáka                 název absolventské práce
Jan Frydrych               Sluneční soustava
Ondřej Pešek             Sociální sítě
Aneta Šátková            Významná událost očima rodinného příslušníka
Anežka Štěpánová      Události 20.století, které změnily svět
Kateřina Tylichtrová     Přírodní katastrofy ovlivněné člověkem
Jan Waldhauser          Vývoj výpočetní techniky

Další práce:
Petra Čápová             Vývoj dítěte  
Jan Díl                       MS ve fotbale 2010
Vanesa Kalejová         První dámy v průběhu času, aneb prezidentovy ženy 
Dominik Kárász          Zdravá výživa  
Petr Kos                    Penicilin
Tomáš Kotek             Terorismus
Patrik Moravec           Souhvězdí zvěrokruhu
Adéla Mrhalová          Teenageři a jejich volný čas v Liberci
Petr Patrman             Nagano 1998
Andrea Plodková        Druhy energie
Jaroslav Šámal           Rozhledny v Jizerských horách
Dominik Šustr            Mistrovství Evropy 1996 
Jakub Trejbal             Hvězdy
Patrik Vengl               Marihuana
Aleš Vodvárka            Osobnost, s níž bych se chtěl setkat
Jan Železný               Kyberšikana na základní škole