Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Obhajoby absolventských prací (Marková)

Na tento týden většina deváťáků čekala se smíšenými pocity, protože věděli, že je před nimi nelehký úkol v podobě obhajoby svých absolventských prací. Někteří to vzali poctivě po všech stránkách a na den D se připravili nejen po stránce teoretické, ale i co se týče výběru oblečení. Místo kluků v džínách a triku jsme tedy mohli ve škole pozorovat mladé muže ve slušivých oblecích. Samotné obhajoby probíhaly v pondělí, středu a čtvrtek v odpoledních hodinách a každý z deváťáků měl za úkol předstoupit před tříčlennou komisi učitelů, kterou mnohdy doplňoval také pan ředitel nebo zástupce, což trému nebohých absolventů ještě zvětšovalo. Při obhajobě se žák nejprve představil a poté po dobu několika minut hovořil o své práci. Učitelé mu pak kladli záludné otázky, aby zjistili, jak dobře prezentovanému tématu rozumí. Pokud písemná práce byla na slušné úrovni a žák komisi přesvědčil i svým ústním projevem, byl jeho úkol splněn a absolventská práce obhájena. Všem úspěšným absolventům blahopřejeme!

Žáci, kteří absoventskou práci zpracovali nejlépe:
Ondřej Bláha
Jan Konečný
Adéla Krásná
Michael Kvítek