Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Nocování s Andersenem 2015 (Novotná)

V pátek 27. března byl odstartován již 15. ročník  Nocování s Andersenem. Prostory naší školy se proměnily na hrad Bradu.
Kdo tu na nás čekal?
Rozhodně hradní pán Barnabáš Brada s chotí baronkou Bertou.
Prapraděda Budivoj, který se ukrýval na půdě. Teta Čarová, která dětem připomínala čarodějnici, ale byla mnohem hezčí. Rafinovaně využila příležitosti, kdy děti udělaly strašáka do zelí a ona sama si ho vypůjčila. Jak se vyhání Zašupšák jsme si vyzkoušeli ve sklepě. Dětem se také podařilo pomoci hodné učitelce a obstarat do výuky kostlivce. Ale nejen obstarat, musely také dokázat, že už také něco o kostře ví.
A co by to bylo za hradní děti, kdyby neznaly zvěř, která se jim v podhradí prohání.
Z hradní kuchyně voněly koláče a tak bylo jasné, že než ulehneme, musíme je ještě ochutnat. Taky nám ještě zbylo ráno k snídani. Tak hodné a šikovné pekařky v hradní kuchyni máme.

Pokud jsme Vás nalákali, přečtěte si knihu Kláry a Honzy Smolíkových – Na hradě Bradě,vydané Albatrosem v letošním roce. Nebo se můžete sami vydat za dobrodružstvím na hrad Bradu.
Nás se sešlo 26 dětí, 6 dobrovolných a pomáhajících žáků 9. B. a 6 dospělých.

Hurá za dalším dobrodružstvím.