Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Noc s pohádkami aneb jak to bylo v Noci s Andersenem (Novotná)

Začnu skoro od konce. Ani letos si nenechala paní učitelka Míla ujít příležitost uspat spáče vyprávěním pohádky. Některé děti opravdu po bohatém večerním programu zalehly a spaly. Někteří ale ještě baterkou prohlížely knížky, které si donesly z domova.
V páteční podvečer se tu sešlo 27 dětí, které tu soutěžily, četly, kreslily, modelovaly, animovaly a také si chystaly dobrou večeři.
Na samém začátku viděly dokument o známém loutkaři, ilustrátorovi, scénáristovi - panu Jiřím Trnkovi.Ten by letos oslavil 100. výročí narození. Jak může vlastně vzniknout takový příběh, či pohádka, si pak děti mohly samy vyzkoušet pod vedením paní Vávrové, která je zasvětila do tajemství animace. A tak tu ožívaly hračky, vlastní postavy z modelíny a i obyčejná tabule s křídou. Chce to taky ale nějaké dobrodružství! A tak se škola stala místem, kde se dalo mimořádně běhat .To bylo schodů! Správná odpověď? Můžeš běžet dál. Špatná, to je smůla, vrať se! Nezapomněli jsme ale také na něco do bříška večerních soutěžících. Pro letošní rok jsme zvolili dánské obložené chleby. Každá skupina připravila pro své kamarády originální chléb. To nám chutnalo!
A ještě soutěž. V letošním roce jsme vybarvovali hrníčky. Jeden, který naše pětičlená dámská porota vybrala,  jsme zaslali do soutěže známého výrobce čajů – Pickwick. Také jsme byli originální a celý večer nás čaj Pickwick osvěžoval, i ráno k snídani.
Naše pohádkové spaní jsme všichni zakončili velmi stylově.  Letošní motto Měsíce čtenářů- „Sladký život s knihovnou“ jsme opravdu dodrželi. Výborné koláče, řezy, buchty a jiné dobroty, které pro nás napekly maminky spáčů, mohly při sobotní snídani konkurovat kterékoliv pohádce...
Za noční spáče Míša Novotná

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Úřední hodiny kanceláře školy

Vážení rodiče,

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

Vážení rodiče,
naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/


Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:
https://www.zs5kveten.cz/

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření