Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Noc s pohádkami aneb jak to bylo v Noci s Andersenem (Novotná)

Začnu skoro od konce. Ani letos si nenechala paní učitelka Míla ujít příležitost uspat spáče vyprávěním pohádky. Některé děti opravdu po bohatém večerním programu zalehly a spaly. Někteří ale ještě baterkou prohlížely knížky, které si donesly z domova.
V páteční podvečer se tu sešlo 27 dětí, které tu soutěžily, četly, kreslily, modelovaly, animovaly a také si chystaly dobrou večeři.
Na samém začátku viděly dokument o známém loutkaři, ilustrátorovi, scénáristovi - panu Jiřím Trnkovi.Ten by letos oslavil 100. výročí narození. Jak může vlastně vzniknout takový příběh, či pohádka, si pak děti mohly samy vyzkoušet pod vedením paní Vávrové, která je zasvětila do tajemství animace. A tak tu ožívaly hračky, vlastní postavy z modelíny a i obyčejná tabule s křídou. Chce to taky ale nějaké dobrodružství! A tak se škola stala místem, kde se dalo mimořádně běhat .To bylo schodů! Správná odpověď? Můžeš běžet dál. Špatná, to je smůla, vrať se! Nezapomněli jsme ale také na něco do bříška večerních soutěžících. Pro letošní rok jsme zvolili dánské obložené chleby. Každá skupina připravila pro své kamarády originální chléb. To nám chutnalo!
A ještě soutěž. V letošním roce jsme vybarvovali hrníčky. Jeden, který naše pětičlená dámská porota vybrala,  jsme zaslali do soutěže známého výrobce čajů – Pickwick. Také jsme byli originální a celý večer nás čaj Pickwick osvěžoval, i ráno k snídani.
Naše pohádkové spaní jsme všichni zakončili velmi stylově.  Letošní motto Měsíce čtenářů- „Sladký život s knihovnou“ jsme opravdu dodrželi. Výborné koláče, řezy, buchty a jiné dobroty, které pro nás napekly maminky spáčů, mohly při sobotní snídani konkurovat kterékoliv pohádce...
Za noční spáče Míša Novotná