Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Noc s Andersenem (Novotná)

První Noc s Andersenem se uskutečnila v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně a na dvacet malých čtenářů čekalo noční dobrodružství v podobě čtení, soutěží a her.
V roce 2001 se díky Klubu dětských knihoven SKIP ( sdruření knihovníků a informačních pracovníků, do kterého je od letošního března zapojena i naše školní knihovna) přidaly i ostatní knihovny, aby oslavily svátek čtení společnou nocí. V letošním roce se tedy konal již 11. ročník a naše školní knihovna u toho byla poprvé.
V páteční podvečer se v naší školní knihovně sešlo 27 čtenářů, těch nejmenších, ale i těch starších.. Vše se točilo okolo čtení, skládání citátů, poslechu pohádkových ukázek a také orintace v atlasu rostlin. Koho by napadlo, že budeme jako teta Kateřina ze Saturnina, kerá zná tolik přísloví, že všem jde hlava kolem. I nám šla. některá přísloví pro nás byla naproso neznámá.
Když se ručičky hodin pomalu sunuly k pozdnímu večeru, skoro noci, společně jsme si ještě zaluštily. Tajenka byla věnována panu Václavu Čtvrtkovi, který nás svými knížkami stále doprovází. a v letošním roce slaví významné jubileum.
Těm odolnějším spáčům patřlo ještě předčítání z knihy Miloše Kratochvíla – Pachatelé dobrých skutků.. Ovšem na zodpovězení soutěžních otázek již nedošlo. Pan M. Kratochvíl je autorem veršů na pamětních listech, s ilustrací Markéty Vydrové, kterou děti dostaly při závěrečném sobotní ukončení naší Noci.
Nocovali jsme nejen my, ale i pan ministr školství Josef Dobeš, který předčítal dětem ve Slaném, ale všem nočním spáčům zaslal pozdrav, který jsme si s dětmi přečetli. Dánský velvyslanec rovněž poslal dětem srdečný pozdrav a byl hostem v Sedlčanech.
Pohádkové bytosti a kouzelní stkřítci nás nechali v klidu až do sobotního rána, kdy jsme se společně rozloučili.
Děkujeme všem, kteří nám během našeho nocování pomáhali. S přípravou i samotnou realizací naší akce.
Míla Plachá a Michaela Novotná

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Jídelna
Školní časopis

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii. 

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod. 

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena