Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - COVID-19: ORGANIZACE VÝUKY - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 12.-23.10.2020

Noc s Andersenem (Novotná)

První Noc s Andersenem se uskutečnila v roce 2000 v uherskohradišťské knihovně a na dvacet malých čtenářů čekalo noční dobrodružství v podobě čtení, soutěží a her.
V roce 2001 se díky Klubu dětských knihoven SKIP ( sdruření knihovníků a informačních pracovníků, do kterého je od letošního března zapojena i naše školní knihovna) přidaly i ostatní knihovny, aby oslavily svátek čtení společnou nocí. V letošním roce se tedy konal již 11. ročník a naše školní knihovna u toho byla poprvé.
V páteční podvečer se v naší školní knihovně sešlo 27 čtenářů, těch nejmenších, ale i těch starších.. Vše se točilo okolo čtení, skládání citátů, poslechu pohádkových ukázek a také orintace v atlasu rostlin. Koho by napadlo, že budeme jako teta Kateřina ze Saturnina, kerá zná tolik přísloví, že všem jde hlava kolem. I nám šla. některá přísloví pro nás byla naproso neznámá.
Když se ručičky hodin pomalu sunuly k pozdnímu večeru, skoro noci, společně jsme si ještě zaluštily. Tajenka byla věnována panu Václavu Čtvrtkovi, který nás svými knížkami stále doprovází. a v letošním roce slaví významné jubileum.
Těm odolnějším spáčům patřlo ještě předčítání z knihy Miloše Kratochvíla – Pachatelé dobrých skutků.. Ovšem na zodpovězení soutěžních otázek již nedošlo. Pan M. Kratochvíl je autorem veršů na pamětních listech, s ilustrací Markéty Vydrové, kterou děti dostaly při závěrečném sobotní ukončení naší Noci.
Nocovali jsme nejen my, ale i pan ministr školství Josef Dobeš, který předčítal dětem ve Slaném, ale všem nočním spáčům zaslal pozdrav, který jsme si s dětmi přečetli. Dánský velvyslanec rovněž poslal dětem srdečný pozdrav a byl hostem v Sedlčanech.
Pohádkové bytosti a kouzelní stkřítci nás nechali v klidu až do sobotního rána, kdy jsme se společně rozloučili.
Děkujeme všem, kteří nám během našeho nocování pomáhali. S přípravou i samotnou realizací naší akce.
Míla Plachá a Michaela Novotná

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k výkonu péče o děti ve skupinách nejvýše 30 dětí ve věku od 6 do 13 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci...

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Na podzim proběhnou doplňovací volby do Školské rady – kandidát za zákonné zástupce.

Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.