Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Noc s Andersenem (Novotná)

Nocování 4.4.2014

Detektiv, ten má oko bdělé,
a tak mi bylo podezřelé,
že v knihovně se v noci svítí, snad tam nejsou lotři skrytí?
Rozrážím dveře, vybíhám schody,
sleduji stopy a luštím kódy.
Pak přijde to překvapení,
že v knihovně lump žádný není!
Jenom děti nad knížkami
Baví se- tak pojďte s námi!!!

Večerní zpráva od hlavních organizátorů zněla, že jsme součástí 80 000 dětí a dospěláků, kteří tráví noc na 1 385 místech nejen naší republiky.

Naši detektivní noc jsme zahájili seznámením s rodokmenem slavného komisaře Vrťapky. On sám se nám představil se svou lupou a požádáním o pomoc. Dostal se do nesnází. Měl za úkol vyřešit čtyři záhady a všechny souvisely s Velikonocemi. Takže si musel pospíšit. I z dalekého Velikonočního ostrova přišla zpráva o veliké záhadě. S radostí jsme se pustili do luštění.  Obzvlášť ve chvíli, kdy nám byli k ruce asistenti, detektivové, kteří by si rádi otevřeli svou soukromou detektivní kancelář a na těchto případech měli dokázat své schopnosti.
Byli jsme pyšní, když nám sám Vrťapka gratuloval k úspěšnému vyřešení případu ztraceného velkonočního zajíčka, či ukradené krabice s vajíčky určené na vývoz do daleké Itálie, ale i objasnění ztráty kivího vejce a v posledním okamžiku došlo i na vyřešenou záhadu na Velikonočním ostrově.
A jelikož se některým pomocníkům Vrťapky už klížila víčka a po náročné práci je nutné si odpočinout, požádal komisař svou osobní asistentku, aby svým milým hlasem ukonejšila noční spáče pohádkou.
V sobotu ráno jsme ještě všichni společně posnídali a rozloučili se.

Těšme se na jubilejní 15.ročník Noci s Andersenem 27.3.2015
Realizační tým Noci s Andersenem a Vrťapkou v hlavní roli