(Ne)smysly v galerii (Marková)

V pátek 19.10. strávila třída 6.A svou dvouhodinu výtvarné výchovy v galerii, kde se zúčastnila zajímavého výtvarně didaktického programu s názvem (NE)SMYSLY. Ten byl založen na výstavě současné české umělkyně Květy Pacovské, která se zabývá ilustrací knih, grafikou, malbou a prostorovými instalacemi. Během prohlídky výstavy žáci pod vedením lektorky plnili nejrůznější úkoly, které jim pomohly vystavené exponáty vnímat všemi smysly. Na závěr si pak mohli sami vytvořit dílo inspirované tvorbou paní Pacovské a pohrát si tak s barvami a písmenky podle své fantazie.