Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Názory žáků 7.B k projekt. dni Den Země

NÁZORY A KOMENTÁŘE ŽÁKU 7.B K PROJEKTOVÉMU DNI
„DEN ZEMĚ“ 
Den Země se velmi vydařil. V průběhu projektového dne jsme se seznámily s tím, jak chránit přírodu, šetřit energií. První hodinu jsme se zúčastnily ochutnávky zajímavých bylin u paní učitelky Masnicové. Poznaly jsme nové byliny a materiály. Na druhé hodině jsme se dozvěděly zajímavosti o přírodních katastrofách. Další hodinu následoval úklid. Ten nás nebavil. Čtvrtou hodinu vyplnila beseda s historikem severočeského muzea. Tématem besedy byly Liberecké přehrady a rybníky. Dozvěděly jsme se, že vodní tryska pod velkým tlakem dokáže useknout člověku ruku. Poslední pátou hodinu - „Voda, její vlastnosti a využití“, jsme navštívily paní učitelku Bořilovou. Škoda, že se na nás s pokusem nedostalo.
Celý den byl velmi vydařený. Doufáme, že se projektový den bude v příštím roce opakovat.
(Denisa Krausová, Kačka Rentová)

V pátek 20 4. 2007 se na naší škole konal projektový den „Den Země“. Nejvydařenější hodinou byla „Cesta kolem světa“ s panem učitelem Rozsévačem. Vypracovávali jsme vlastní cestu kolem světa s několika zastávkami. Neméně vydařená hodina byla s panem učitelem Václavem s názvem „ Přírodní katastrofy“. Dívali jsme se na to, co dokáže tsunami a sopky. Ale i úklid s panem učitelem Pivodou byl zábavný.
Celkově se nám projektový den líbil, protože jsme se dozvěděli nové zajímavé věci.
(Viktor a Ondra Divišovi)

Den Země je považován za den, kdy se staráme o přírodu!!!  Ale o přírodu bychom se měli starat každý den a ne jenom jeden den v roce. Za nejlépe předvedený projekt považuji „Co dokáží petlahve“, ten si připravila paní učitelka Pěničková. Nejhorší náplní projektu bylo uklízení odpadků na školním hřišti.
(Martin Kopic, Martin Janošík)

 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Školní družina - pololetní a jarní prázdniny

29.1.2021 – pololetní prázdniny 
školní družina v provozu pouze při přihlášení dostatečného počtu zájemců

1..2. - 5.2. - jarní prázdniny
školní družina v provozu nebude 

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

Vážení rodiče,

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete 
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.