Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - COVID-19: ORGANIZACE VÝUKY - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 12.-23.10.2020

Názory žáků 7.B k projekt. dni Den Země

NÁZORY A KOMENTÁŘE ŽÁKU 7.B K PROJEKTOVÉMU DNI
„DEN ZEMĚ“ 
Den Země se velmi vydařil. V průběhu projektového dne jsme se seznámily s tím, jak chránit přírodu, šetřit energií. První hodinu jsme se zúčastnily ochutnávky zajímavých bylin u paní učitelky Masnicové. Poznaly jsme nové byliny a materiály. Na druhé hodině jsme se dozvěděly zajímavosti o přírodních katastrofách. Další hodinu následoval úklid. Ten nás nebavil. Čtvrtou hodinu vyplnila beseda s historikem severočeského muzea. Tématem besedy byly Liberecké přehrady a rybníky. Dozvěděly jsme se, že vodní tryska pod velkým tlakem dokáže useknout člověku ruku. Poslední pátou hodinu - „Voda, její vlastnosti a využití“, jsme navštívily paní učitelku Bořilovou. Škoda, že se na nás s pokusem nedostalo.
Celý den byl velmi vydařený. Doufáme, že se projektový den bude v příštím roce opakovat.
(Denisa Krausová, Kačka Rentová)

V pátek 20 4. 2007 se na naší škole konal projektový den „Den Země“. Nejvydařenější hodinou byla „Cesta kolem světa“ s panem učitelem Rozsévačem. Vypracovávali jsme vlastní cestu kolem světa s několika zastávkami. Neméně vydařená hodina byla s panem učitelem Václavem s názvem „ Přírodní katastrofy“. Dívali jsme se na to, co dokáže tsunami a sopky. Ale i úklid s panem učitelem Pivodou byl zábavný.
Celkově se nám projektový den líbil, protože jsme se dozvěděli nové zajímavé věci.
(Viktor a Ondra Divišovi)

Den Země je považován za den, kdy se staráme o přírodu!!!  Ale o přírodu bychom se měli starat každý den a ne jenom jeden den v roce. Za nejlépe předvedený projekt považuji „Co dokáží petlahve“, ten si připravila paní učitelka Pěničková. Nejhorší náplní projektu bylo uklízení odpadků na školním hřišti.
(Martin Kopic, Martin Janošík)

 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k výkonu péče o děti ve skupinách nejvýše 30 dětí ve věku od 6 do 13 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci...

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Na podzim proběhnou doplňovací volby do Školské rady – kandidát za zákonné zástupce.

Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.