Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Návštěva z Augsburgu (Húsková)

Po dvou letech na naši školu opět zavítali žáci z partnerské Kapellenschule z Augsburgu. Během své návštěvy shlédli libereckou radnici, vyjeli na Ještěd, svezli se na koních, nahlédli do IQlandie, prošli Prahu. Velmi nabitý program začínal kolem osmé hodiny ranní a byl zakončen v podvečer  bazénem, bowlingem či diskotékou.  Žáci 7. a 8. třídy své německé kamarády všude doprovázeli.  Na Ještěd s nimi šli i žáci ze šesté třídy.
 Cílem tohoto týdne nebylo jen ukázat německým žákům krásy a zábavná centra naší vlasti, ale hlavně nabídnout prostor pro navázání nových vztahů a přátelství mezi českými a německými žáky. K seznámení jim posloužily seznamovací hry, kde se při anglické konverzaci poznávali. Téměř stejná skupina se pak sešla o den později v ZOO. Následně ve dvojicích až trojicích absolvovali orientační běh Libercem, při kterém navštívili významná místa našeho města, na každém z nich je čekala odpověď do předem připravené křížovky.
Za zmínku stojí i zpívání  českých žáků v autobuse cestou do Prahy, kdy se ukázalo, jak je těžké pro žáky  Kapellenschule (zpravidla původem z jiných zemí než z Německa) najít společnou píseň, kterou by nám zazpívali se stejným nadšením, s jakým zpívala 8.A.
Českým žákům zůstaly na památku vzpomínky na společné zážitky, v praxi využili  anglický i německý jazyk, navázali nová přátelství a prohloubili ta, která vznikla před rokem v Augsburgu. Další setkání se plánuje, a to do roka a do dne právě tam.
Na závěr přidávám pár postřehů:
„ …nejvíc mě bavilo, že na mě mluvili a já jsem jim nerozuměla. …“
„… líbil se mi Justin, …“
„..chtěla bych s nimi trávit více času, ve volném čase hrát různé hry, mohli by se účastnit vyučování…“
„ …. líbila se mi Praha a ZOO, bylo to super…“
„ …. Ze začátku byla komunikace složitá, takový třetí den už vcelku slušná, už jsme se více dorozuměli….“
Časově náročný program skončil rozlučkou v pátek ráno před ZŠ Barvířská, kdy se německá skupina odebrala na vlakové nádraží, odkud je čekala asi 6,5 hodiny dlouhá cesta vlakem zpět do Augsburgu. Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se na přípravě i tvorbě celotýdenního programu podíleli, i všem rodičům, kteří byli tolerantní k probíhajícímu večernímu programu svých synů a dcer.
Olga Húsková

 
Akce je podpořena Fondem pro partnerskou spolupráci statutárního města Liberec. Děkujeme.

Děkujeme za finanční podporu Česko-německému fondu budoucnosti.

Za finanční podporu děkujeme SČVK.