Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Návštěva z Augsburgu 8. - 12. 10. 2012 (Kuželka)

Základní škola Barvířská již několik let spolupracuje se školou Kapellen-Mittelschule z německého Augsburgu. V rámci partnerského programu probíhají každoroční několikadenní návštěvy žáků i pedagogů střídavě v Liberci a v Augsburgu, jejichž účelem je seznámit žáky s kulturou jiné země, umožnit jim navázat nová přátelství a v neposlední řadě i procvičit se v aktivním užívání cizího jazyka. Letos připadla hostitelská úloha Liberci a my jsme v pondělí 8. října mohli na nádraží přivítat skupinku 20 německých žáků společně se dvěma učiteli. Přijeli na pět dní a my jsme jim chtěli zprostředkovat co největší množství zážitků, takže program měli opravdu nabitý.
Protože návštěva přijela v pondělí až ve večerní době, vlastní program začal v úterý ráno při společné konverzační hodině angličtiny. Důležité bylo seznámení se s našimi žáky 7. a 8. ročníku, kteří se měli účastnit společných akcí. Děti si sdělovaly informace o sobě, svých rodinách a zájmech. Počáteční ostych brzy zmizel a téměř všichni se nechali strhnout k živé komunikaci.
Úterní program pokračoval návštěvou radnice, kde naši hosté absolvovali komentovanou prohlídku celé budovy včetně obřadní sině. Největší úspěch u německých žáků měla vyhlídková věž, ze které mohli vidět Liberec jako na dlani. Obdivovat mohli významné liberecké budovy a dozvěděli se i něco z historie. Odpoledne pak navštívili zoo. Velký ohlas vzbudili dle očekávání bílí tygři, ale ukázali jsme jim i pandu červenou, kterou naše škola sponzoruje. Největším zážitkem však byl přímý kontakt se slonem. Děti se dostaly do sloního výběhu a pod dohledem ošetřovatele se mohly tohoto velkého chobotnatce dotýkat, hladit jej a krmit. Odpoledne se našel čas i na sportovní klání, čeští a němečtí žáci vytvořili smíšená družstva a zahráli si spolu florbal. Výsledek nebyl podstatný, důležité bylo se nezranit a prohodit nějaké to anglické slovo v průběhu hry. Večer pak všichni vyrazili do bazénu, kde mohli využít tobogán, průplavový kanál či vířivku.
Středa byla ve znamení výletu. Hned ráno autobus všechny odvezl do Prahy, kde se žáci vydali z Pražského hradu, přes Karlův most, Staroměstské náměstí až na Václavské náměstí. Počasí jim přálo a tak mohli obdivovat nádherné památky našeho hlavního města. Večerní program zahrnoval návštěvu IQ Parku v Babylonu, kde potrápili své mozkové závity.
Ve čtvrtek strávili dopoledne prohlídkou stadiónu FC Slovan Liberec a návštěvou jezdeckého klubu v Pavlovicích, kde si prohlédli stáje a také se mohli projet na koni. Po obědě vyrazila skupina na výlet na Jěštěd a obdivovala výhled do širokého okolí. Večer se všichni těšili na diskotéku, kterou si žáci sami připravili. 
V pátek už čekalo jen smutné loučení, poslední výměny e-mailových adres a pak už naši přátelé odcestovali domů do Augsburgu, kam se za nimi příští rok opět vypraví žáci a učitelé z Barvířské. Celá akce byla podpořena Česko-německým fondem budoucnosti, kterému tímto děkujeme.

Prohlédněte si fotky ve fotogalerii a přečtěte vtipné postřehy žáků 7.B ve školním časopisu.