Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Návštěva V klubu Umění komunikace a naslouchání (Plačková)

Třída 5.A navštívila v pondělí 6.10.2014 první část programu "Správná třída" ve V klubu.

Setkání bylo zaměřeno na komunikaci mezi žáky a jejich spolupráci. Schopnost "naslouchat" není vůbec rozvinutá. u většiny dětí...

Při některých aktivitách se mohly dozvědět leccos zajímavého o spolužácích... Za předpokladu, že použijí vhodný dotaz. Ale nevyužily toho. To samé platí, i pokud by opravdu naslouchaly odpovědím spolužáků na otázky, které byly správně položené.

Přestože je tato třída specifická svým složením - různým učebním zaměřením žáků, komunikovali spolu poměrně efektivně u jedné z aktivit (hry Zooming), kde se třídě nakonec podařilo složit celý příběh správně.

V první polovině programu byli žáci celkem aktivní a soustředění. To ještě pokračovalo po přestávce, ale na konci už soustředění pokleslo, což bylo znát zejména u sportovně orientovaných žáků. Akce byla přínosem pro zlepšení klimatu třídy.


Plačková