Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Návštěva knihovny 7.A - 23.11.2009

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY 7.A
V pondělí 23.11. se třída 7.A vypravila do knihovny, kde bylo na programu zhlédnutí scénického čtení z knihy Soví zpěv a návštěva dětského oddělení. Nejvíce se však vydařila akce původně neplánovaná a v knihovně objevená náhodně - a to zážitkový seminář o tom, jak vnímají svět nevidomí lidé.  V knihovně prezentovala svou činnost Společnost pro ranou péči, která se zabývá dětmi s postižením v raném věku. Žáci i zájemci z řad veřejnosti si tu mohli nejen prohlédnout stimulační pomůcky a speciální hračky pro děti s postižením, ale zejména si na deseti stanovištích i vyzkoušet běžné denní činnosti bez použití zraku a pocítit, jaké to je, když člověk nevidí nebo vidí jen velmi málo. K tomu sloužily škrabošky a brýle simulující různé zrakové vady - a seminář měl příznačný název  "Všechno jde, i když trochu jinak". Na jednotlivých stanovištích se žáci seznámili i s různými pomůckami usnadňujícími nevidomým lidem život (třeba i obyčejné nalití vody do hrnku se ukázalo jako problém, který vyřešilo až použití tzv. hladinky - přístroje, jenž začne hrát melodii poté, co se blížíte k okraji hrnku...) a zjistili, že i nevidomí mohou hrát pexeso, jen místo zraku používají jiné smysly a hrají tedy pexeso zvukové, hmatové nebo váhové. Jak se tato zvláštní pexesa hrají vám vysvětlí kdokoliv ze sedmáků. Ti si z knihovny kromě nových zážitků odnášeli i vědomí, že mít dobrý zrak není pro všechny samozřejmé a až příště potkají na ulici člověka s bílou holí, určitě si vybaví pocit, který měli, když si se škraboškou na očích neuměli namazat chleba a zapnout košili...

Fotogalerie: http://picasaweb.google.cz/zsbarvirska/KnihovnaJakSeCitiNevidomi23112009#

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ranní ŠD od 11.1. opět v provozu

Od 11.1. ranní družina ve 3.patře hlavní budovy - ŠD.
Čas  příchodu 6:30-7:15 hodin.
Zvonek herna B.
 
Prosíme nahlásit jméno dítěte, to odchází samo do šatny (zde je zajištěn dohled) a pak následně do heren 3.patra, rodiče do budovy nevstupují.
 
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.

PF 2021

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce.