Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Návštěva Augsburgu 2009 - komentáře žáků

NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY V AUGSBURGU
NÁZORY A KOMENTÁŘE ŽÁKŮ 
Nejhezčí ze všeho bylo, když jsme šli hned první den na procházku po okolí. Procházeli jsme se kolem řeky, ve které plavalo úplně nové kolo. Všichni se zastavili a začali jej fotit. Někteří odvážlivci se pokoušeli slézt ke břehu, ale jejich úmysl zastavily paní učitelky. Vstup ke břehu byl pro nás uzavřen. Navštívili jsme i  místní aquapark. Líbil se nám bazén s tobogánem, vířivka a venkovní pára. Přestože nám počasí příliš nepřálo, náladu jsme měli veselou.
6.A - Andrejka Plodková, Honza Železný

Na naší škole je již tradicí, že každý podzim se setkávají žáci s žáky naší partnerské školy v Augsburgu. Letos jsme byli s návštěvou Augsburgu na řadě my. Měli jsme strávit pět dní ve společnosti žáků a učitelů naší partnerské školy. Jediným zádrhelem cesty byla porucha autobusu, která byla bleskurychle vyřešena, cesta se však protáhla na devět hodin. Program návštěvy byl následující: prohlídka školy, návštěva radnice,  města a zoo, výlet na zámek Neuschwanstein. V místní tělocvičně jsme viděli irské tance v podání žáků německé školy. Dále jsme se zúčastnili diskotéky a halových turnajů ve fotbale a floorballe. V pátek jsme se rozloučili a dohodli, že příští návštěva bude na podzim 2010 v Liberci. V Augsburgu se nám opravdu moc líbilo.
8.A - Tomáš Bulíř a Matěj Cverčko

Dne 13.10. jsme se poprvé viděli s augsburgskými kamarády. Hned ráno jsme šli na prohlídku města. Nejdříve jsme šli do Fuggerei -  městečka, které založil Jakob Fugger roku 1521. Dozvěděl jsem se, že tam žil dědeček Mozarta a také, že každý, kdo tam bydlel, platil v přepočtu 1 EURO ročně. Potom jsme šli na   radnici, kde se mi nejvíce líbil ZLATÝ SÁL, všechno tam bylo pozlacené. Hned nato nás přivítal starosta Augsburgu. Odpoledne nám ukázali dva zájmové kroužky (JUDO a CIRKUS). V 19:00 jsme šli  do aquaparku, kde jsme byli hodinu a půl. Bylo to super -  byly tam dva tobogány - normální a  trychtýř.
Po vodním dobrodružství jsme se všichni vrátili do školy,  kde jsme měli ještě chvilku volno. Potom všem se nám krásně usínalo.
8.A - Dominik Hořák

Zoo v Augsburgu bylo pěkné, zajímavé a uspořádané. Na začátku se každý podíval na krásného lva a lvici. Byla ale velká zima, takže jsme při každé příležitosti zalézali do pavilonů. Moc se nám to líbilo i všechna zvířata, která tam byla.
8.A - Ondra Bláha

Nejvíc mě zaujala čtvrteční diskotéka. Nejdřív nikdo nevěděl, co dělat, ale pak začal tancovat Kifo a všichni se přidali, až se to pořádně rozjelo. Ze začátku nic moc, ale pak pustili zdejší pecku WAS GEHT AB  a ta nás dostala do varu. Tuto písničku jsme slyšeli třikrát, ale stále se nám líbila.Diskotéka skončila ve 22:00, ale mohla být delší, protože se mi tam hrozně líbilo.
8.A  - Michal Kvítek