...nám, nám narodil se! (Plachá)

To jsou slova ze známé koledy, ale také velká výstava betlémů v Severočeském muzeu, kterou navštívili žáci 2.Dozvěděli se základní informace o betlémech a vše, co s nimi souvisí.Prohlédli si betlémy z let dávno minulých.Naše město bylo významným střediskem malby papírových betlémů.

K vánoční tradici muzea patří pohyblivý  Metelkův betlém, který je právě v čase adventu zpřístupněn veřejnosti. Radostnou zprávou je, že dokáže stále okouzlit děti z doby počítačů a internetu.Padající sníh, vánoční výzdoba, betlémy dávají tušit, že zakrátko bude Štědrý den.