Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - JARNÍ prázdniny 26.2.-1.3.2024 a informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Muzeum- Jak se žilo v pravěku

V úterý 13.10. jsme se těšili na program o pravěku. Přestože se o tomto období našich dějin budeme učit až ve čtvrté třídě, hned první aktivita napověděla, že znalosti mámejiž nyní. Sestavovali jsme "živou" časovou osu. Pokoušeli jsme se srovnat různé živočichy, nástroje i zbraně podle toho, jak se v průběhu věků objevovali a vyvíjeli. Pak jsme si prohlédli výstavu archeologických nálezů. Nejvíce se nám líbila výtvarná dílna, kde jsme vyrábeli keramiku či sošky pravěkých lidí. Rovněž jsme napodobovali pravěké lovce a jejich nástěnné malby.