Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Média-hlídací pes (Loumová)

Média jsou vedle rodiny a školy v současnosti nejvýznamnějším faktorem, který přispívá k formování dětí. Vliv elektronických i tištěných médií na děti je obrovský. To si uvědomují nejen rodiče a učitelé, ale také instituce a organizace, které se věnují volnočasovým aktivitám dětí. K těmto institucím patří i  Krajská vědecká knihovna Liberec. Proto dne 18. 2. 2015 třída 9.A opět navštívila knihovnu, kde byla pro žáky připravena interaktivní hodina nazvaná Média - hlídací pes.
Dnešním trendem je téměř dokonalá dostupnost médií - zprávy v mobilu, televize, noviny a časopisy v každém větším obchodě, internet dostupný prakticky pro každého. Výsledkem je to, že dostupnost informací je stále samozřejmější a odříznutí od informací stále vzácnější. Pohybujeme se v informačně nasyceném prostředí, jsme informacemi zavaleni a máme potíže s tím vyhodnocovat kvalitu, význam a potřebnost toho, co se dovídáme. A právě tomuto problému se dnešní hodina v Krajské vědecké knihovně Liberec věnovala.