Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Maxov- škola v přírodě

Hlásím se z Maxova!

Pondělí:

 Cesta proběhla hladce, byli jsme na místě za 45 minut. Po ubytování a prohlídce okolí jsme využili krásný areál ke hrám.

K obědu jsme měli kuřecí plátek s rýží. Odpoledne jsme se vydali na výlet na farmu v Radvánci, kde chovají skot a koně. Klisna nám ukázala svoje hříbě. Po návratu jsme se ještě chvíli stihli učit.

 Večeře -čevabčiči s bramborovou kaší a okurkovým salátem. 

Úterý:

Snídaně probíhají každý den formou nabídkového stolu.

Dopoledne byly děti týrány výukou. Oběd jim zlepšil náladu svíčkovou s knedlíkem. 

Celé odpoledne jsme trávili na cestách po zajímavých místech okolí. Nejprve jsme si prohlídli hrad Sloup a pak jsme zavítali do skalního divadla, odkud děti nechtěly odejít. Dobrá zpráva na konec: všichni přežili. Tedy prozatím.

Zlatý hřeb dnešního dne- večeře: buchtičky s krémem. Prý lepší než ve škole, neboť byly miniaturních rozměrů. Navštívili nás Voldřichovi s náloží ovoce. Děkujeme.

Do večerky děti hrají s Irčou dovádivé, skotačivé i poučné hry.

Středa:

Již na lačný žaludek, před snídaní, Irča organizovala ranní ponožkovou hru. Dopoledne opět trápení s učením. Dnes to šlo lépe, neboť jsme pro chladnější počasí zůstali ve třídě, tudíž nás nerušili vrabci ani létavý hmyz. Vyráběli jsme si "Stopovníček"a poznávali flóru místních luk. Oběd- kuřecí nudličky s rýží.

Odpoledne jsme se vydali na rozhlednu( 150schodů), Samuelovu jeskyni a pro velký úspěch opět do skalního divadla, kde každá tlupa předvedla nějakou středověkou frašku, či taneční vystoupení.Večeře- špagety. Dnešní návštěvy: babička Hamadová a Šírovi s melounem, pan ředitel s banány.

Po večeři proběhla nejedna párty. Hlavní hvězda: Dalibor coby Michal David, Bára a Péťa- kytara, ostatní zpěv, vyplynulo na povrch i pár utajených, leč tušených komiků.

Čtvrtek:

Po snídani jsme se jako správní poutníci vydali přes hory a lesy do sklárny v Lindavě, kde jsme si vyfoukli skleněnou vázičku a podívali jsme se do provozu sklárny pěkně z ptačí perspektivy a bezpečí horního ochozu. Měli jsme štěstí. Tento den měl sklárnu pronajatou pan výtvarník a podle jeho návrhu mistři skláři foukali obří vázy. Rovněž dětské hřiště v areálu sklárny "AJETO"nám posloužilo k dovádění.

K obědu byla roláda, špenát a bramborový knedlík. Odpoledne jsme plnili spoustu pravěkých úkolů a získávali zuby ze šavlozubého tygra. Navštívili nás Jiroušovi s dortem, neboť Kuba slavil narozeniny. 

Po řízku jak sloní ucho s bramborem a kompotem jsme měli závěrečná vystoupení a vyhlášení vítězných tlup. největší nadšení azároveň obavy vzbudila stezka odvahy. Nicméně nakonec všichni nocovali ve své posteli. 

Mám radost, že se všichni vrátili v pořádku, počasí se vydařilo a nikdo nijak významně nezlobil. Byla jsem na děti častokrát pyšná. Kam jsme přišli, tam je chválili.