Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Matematická olympiáda (Pěničková)

Každoročně na jaře k nám zaskočí klokan se svou mezinárodní matematickou soutěží. Ani letos tomu nebylo jinak a téměř všechny třídy se do soutěže zapojily. A kdo z nás byl nejúspěšnější?
V kategorii druhých a třetích tříd Cvrček si s příklady nejlépe poradili Karolína Poláková se 74 body, Tadeáš Plíhal se 72 body a třetí příčku obsadili Eliška Loulová a Martin Šašek se 66 body. Tady je nutno podotknout, že Martin je ze 2. třídy a pro něj a jeho spolužáky se jednalo o první  větší soutěž.
V kategorii Klokánek pro čtvrťáky a páťáky nejlépe uspěli Lucie Stárková s 81 bodem, Eliška Wiedermanová se 69 body a Vojtěch Vávra se 68 body.
Kategorie Benjamin je pro šesté a sedmé ročníky. Tady nejvíce bodovali Eliška Danielová se 76 body, Zuzana Wernerová se 74 body a třetí příčku se 69 body zaujmuli Eliška Sůvová a Martin Rambousek.
Kategorie Kadet pro naše osmáky a deváťáky byla zřejmě náročná. Tady klokan moc bodů nenadělil. Nejlepší Tomáš Vodvárka získal pouhých 51 bod, dále Josef Šůma 50 bodů a Pavlína Skořepová 49 bodů.
Všem jmenovaným gratulujeme a těšíme se na další ročník!

A když už jsme u soutěží, je dobré zmínit úspěch naší deváťačky Lenky Müllerové. Koncem března se zúčastnila okresního kola fyzikální olympiády a postoupila do kola krajského. To se koná už 18. dubna. Přejeme v něm hodně úspěchů a gratulujeme k postupu.
Podobně budeme držet pěsti Elišce Danielové a Veronice Pavlíkové ze 7.B. Ty se pokusí uspět a následovat tak Lenku, jen to bude olympiáda matematická.