Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Martinský průvod (Novotná)

V pátek 11. listopadu 2011 to před Základní a Mateřskou školou v Barvířské ulici, vypadalo na slet světlušek. Očekával by se i příjezd Martina na bílém koni, ale to se letos nepodařilo. Rodiče s dětmi se tu v podvečer začali řadit ke společnému průvodu ke kostelu sv. Kříže na Malém náměstí v Liberci. Lampiónky, které si děti během týdne vyrobily zatím do tmy sice nezářily, ale všichni očekávali, kdy ten slavnostní okamžik nastane. Po zahřátí horkými nápojí a sladkou chutí martinského rohlíčku, jsme se mohli všichni vydat na cestu. Vypadalo to zvláštně, když se dětem na lampiónkových tyčích kývaly v té tmě tmoucí jen smutné lampiónky. Ale průvod byl dlouhý a ozývaly se jen veselé a příjemné hlasy..
V kostele Nalezení sv. Kříže nás očekával Mgr. Ivan Semotyuk. Jeho požehnání světlu a ohni bylo tím slavnostním okamžikem zapálení svíček do lampiónů..
Průvod nazpět už opravdu vypadal jako pravý slet světlušek.
„Světlo má moc zahnat tmu, ne naopak. Kdekoli totiž vzchází světlo, tam tma brzy buď řídne nebo mizí. A naopak tma nemá sil, aby odstranila světlo“ J. A. Komenský – “Via Lucis – Cesta světla”
Vychovatelky školní družiny, Míši a Anička

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Jídelna
Školní časopis

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii. 

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod. 

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena