Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Martinský průvod (Novotná)

V pátek 11. listopadu 2011 to před Základní a Mateřskou školou v Barvířské ulici, vypadalo na slet světlušek. Očekával by se i příjezd Martina na bílém koni, ale to se letos nepodařilo. Rodiče s dětmi se tu v podvečer začali řadit ke společnému průvodu ke kostelu sv. Kříže na Malém náměstí v Liberci. Lampiónky, které si děti během týdne vyrobily zatím do tmy sice nezářily, ale všichni očekávali, kdy ten slavnostní okamžik nastane. Po zahřátí horkými nápojí a sladkou chutí martinského rohlíčku, jsme se mohli všichni vydat na cestu. Vypadalo to zvláštně, když se dětem na lampiónkových tyčích kývaly v té tmě tmoucí jen smutné lampiónky. Ale průvod byl dlouhý a ozývaly se jen veselé a příjemné hlasy..
V kostele Nalezení sv. Kříže nás očekával Mgr. Ivan Semotyuk. Jeho požehnání světlu a ohni bylo tím slavnostním okamžikem zapálení svíček do lampiónů..
Průvod nazpět už opravdu vypadal jako pravý slet světlušek.
„Světlo má moc zahnat tmu, ne naopak. Kdekoli totiž vzchází světlo, tam tma brzy buď řídne nebo mizí. A naopak tma nemá sil, aby odstranila světlo“ J. A. Komenský – “Via Lucis – Cesta světla”
Vychovatelky školní družiny, Míši a Anička

Úřední hodiny kanceláře školy

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/

Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:

Ochranné prostředky dýchacích cest

Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření