Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - INFORMACE

Martinský průvod (Novotná)

Myslíme si, že sv. Martin by z nás měl radost. Už proto, že se snažíme o připomenutí českých zvyků, spojené se společným setkáním a prožitím něčeho příjemného. A tím určitě náš svatomartinský průvod byl. Sešli jsme se společně v pondělí 11. listopadu. Světýlka byla připravena, ale zatím moc nezářila, protože nebyla ještě tak úplná, pravá tma.  Než náš průvod došel na cyklostezku v Růžodole, světýlka se rozzářila do tmy tmoucí.  A než jsme dorazili k cíli, na konec cyklostezky, už z dálky byl vidět ten krásný, barevný, světýlkový had, vlnící se podél Nisy. Překvapení nás čekalo na Liberecké jizdárně v Růžodole.
A okamžik překvapení – sv. Martina na krásném bílém koni Argu. Pro všechny přivezla odměnu za celý rok, tak jak to bývalo, zlaťák. Protože nám z té dlouhé cesty všem vyhládlo, přidala martinský koláček a teplý čaj.
Náramně jsme si to užili.  Nás, šedesát devět dětí a i my, dospělí, v mírné přesile , v počtu osmdesáti dvou.

Věříme, že společné rozsvícení vánočního stromu si také nenecháte ujít.

Za svatomartinský tým Míša Novotná