Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

Malá Skála - rafty (6.A a 9.B)

VÝLET MALÁ SKÁLA (rafty) - 6.A a 9.B
Ve čtvrtek 21.5.2009 si třídy 6.A a 9.B pro velký úspěch zopakovaly loňský školní výlet na raftech. Aby program nebyl úplně stejný, rozhodli jsme se letos vyzkoušet i menší adrenalinový zážitek v lanovém centru na Malé Skále, konkrétně jízdu na lanové dráze. Deváťáky však dráha dlouhá 85 metrů příliš nelákala, takže se ocitli v roli diváků a na dráze si zajezdily jen mladší děti. Pak jsme se všichni přesunuli opodál k řece, kde už na nás čekal raftový instruktor pan Masák s pomocníky a hlavně naše vybavení: rafty, pádla a vesty. Po krátké instruktáži (jsme už přece zkušení vodáci  ) jsme spustili rafty na Jizeru a vydali se na několikakilometrovou plavbu do Dolánek. Teplé počasí přímo vybízelo k osvěžení v podobě vodních bitev, pár odvážlivců se i vykoupalo. Občas vlézt do vody bylo dokonce nutné - třeba ve chvíli, kdy raft uvízl na kameni a bylo potřeba ho vyprostit. Naštěstí po zkušenostech z loňska měli všichni náhradní oblečení a v Dolánkách se mohli převléknout do suchého. Rafty si tam od nás převzal pan Masák a naším posledním úkolem bylo rozdělat oheň na opékání buřtů. I to jsme zvládli a po obědě už jsme spěchali na vlak. Cesta domů byla kvůli výluce na trati komplikovaná a nakonec nás utrmácela víc než předtím veslování. To byla ale jediná nepříjemnost během celého výletu, na který budou určitě všichni rádi vzpomínat – a hlavně asi deváťáci, pro které se jednalo o poslední školní výlet na základní škole.

Fotogalerie a krátké video: http://picasaweb.google.cz/zsbarvirska/MalaSkala2152009?authkey=Gv1sRgCKPq6aWt--m30AE#

 

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou. 

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.