Malá Skála - rafty (6.A a 9.B)

VÝLET MALÁ SKÁLA (rafty) - 6.A a 9.B
Ve čtvrtek 21.5.2009 si třídy 6.A a 9.B pro velký úspěch zopakovaly loňský školní výlet na raftech. Aby program nebyl úplně stejný, rozhodli jsme se letos vyzkoušet i menší adrenalinový zážitek v lanovém centru na Malé Skále, konkrétně jízdu na lanové dráze. Deváťáky však dráha dlouhá 85 metrů příliš nelákala, takže se ocitli v roli diváků a na dráze si zajezdily jen mladší děti. Pak jsme se všichni přesunuli opodál k řece, kde už na nás čekal raftový instruktor pan Masák s pomocníky a hlavně naše vybavení: rafty, pádla a vesty. Po krátké instruktáži (jsme už přece zkušení vodáci  ) jsme spustili rafty na Jizeru a vydali se na několikakilometrovou plavbu do Dolánek. Teplé počasí přímo vybízelo k osvěžení v podobě vodních bitev, pár odvážlivců se i vykoupalo. Občas vlézt do vody bylo dokonce nutné - třeba ve chvíli, kdy raft uvízl na kameni a bylo potřeba ho vyprostit. Naštěstí po zkušenostech z loňska měli všichni náhradní oblečení a v Dolánkách se mohli převléknout do suchého. Rafty si tam od nás převzal pan Masák a naším posledním úkolem bylo rozdělat oheň na opékání buřtů. I to jsme zvládli a po obědě už jsme spěchali na vlak. Cesta domů byla kvůli výluce na trati komplikovaná a nakonec nás utrmácela víc než předtím veslování. To byla ale jediná nepříjemnost během celého výletu, na který budou určitě všichni rádi vzpomínat – a hlavně asi deváťáci, pro které se jednalo o poslední školní výlet na základní škole.

Fotogalerie a krátké video: http://picasaweb.google.cz/zsbarvirska/MalaSkala2152009?authkey=Gv1sRgCKPq6aWt--m30AE#

Školní družina - pololetní a jarní prázdniny

29.1.2021 – pololetní prázdniny
školní družina v provozu pouze při přihlášení dostatečného počtu zájemců

1..2. - 5.2. - jarní prázdniny
školní družina v provozu nebude

Výuka od 25.1. do 28.1.2021

v příštím týdnu (25.-28.1.) bude probíhat výuka ve stejném režimu jako v současnosti.
V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.
Žáci obdrží výpis z vysvědčení po návratu do školy. Známky za 1. pololetí naleznete
od 28.1.2021 v elektronické žákovské knížce.