Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Maják -beseda (Marková)

MAJÁK
V tomto školním roce naše škola navázala spolupráci se společností Maják o.p.s. a postupně se všechny třídy druhého stupně zúčastnily dvouhodinových bloků přednášek, které pro naši školu tato společnost zorganizovala. Hlavní náplní Majáku je realizace preventivních programů mezi mládeží zaměřených na prevenci sociálně patologických jevů a oblast sexuální výchovy. Šestá a sedmá třída absolvovaly program o dospívání, sedmá třída dále ještě program o alkoholu a šikaně. V osmé třídě lektor se žáky rozebíral otázky lidské sexuality a v deváté třídě přednášel o nebezpečí drog. Všechny přednášky u nás vedl sympatický lektor Jaromíra Babka, který si dokázal žáky získat svým vystupováním a zábavným způsobem jim předat důležité informace. Přednášek se společně se žáky zúčastnili i jejich třídní učitelé, aby na ně pak mohli navázat v hodinách občanské výchovy. Vzhledem k velmi dobrým ohlasům ze strany dětí i učitelů budeme určitě ve spolupráci s Majákem pokračovat.