Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Lyžařský kurz 7. tříd

LYŽAŘSKÝ KURZ 7. TŘÍD 5.2. – 9.2. 2007 SKIAREÁL KAMENEC
– JABLONEC NAD JIZEROU
  
V poněkud podivné zimě jsme měli mnoho pochybností a obav, jestli bude možnost tento kurz uskutečnit. Termín byl nasmlouván měsíce dopředu, takže nám nezbývalo nic jiného, než sledovat sněhové zpravodajství a věřit, že  ve skiareálu Kamenec se lyžovat bude…
   Po našem příjezdu jsme byli mírně zděšeni úrovní sjezdovek – sem tam na nás vykouknul kámen nebo travnatá plocha. To se vše změnilo během následující noci, kdy teplota poklesla hluboko pod bod mrazu – proto bylo možno uměle zasněžívat. Ráno nás přivítal svah s novou tváří – nových 20 cm sněhu proměnilo vydřený svah v bílou pláň.
   Každý začátek je těžký a někdy až krutý  - o tom by mohli vyprávět naši sedmáci, kteří se na svahu s lyžemi nebo snowboardem ocitli poprvé. První větší problém přišel hned u vleku – snowboarďáci ne a ne na vleku vyjet. Museli jsme proto vytvořit dvojice ze začínajících prknařů a zkušenějších lyžařů, kteří dodávali tolik potřebnou podporu pro vyjetí. Postupem času se výjezdy na vleku stali běžnou rutinou  a po pár radách jezdili všichni bez větších problémů. Směrem dolů to bylo obdobné - osvojit základy s dopomocí, přijímat  potřebné rady , postupné zdolávání svahu s instruktorem  a vrcholem byla samostatná jízda bez pádu. Sjezd bez pádu byli všichni schopni absolvovat přibližně za dva dny, což jsme mohli považovat za úspěch. Poslední den se naši svěřenci zdokonalovali v samostatné jízdě pod naším dohledem. Někteří své chyby naprosto odstranili, jiní s nimi budou muset ještě bojovat. Sečteno a podtrženo – kurz proběhl hladce a úspěšně. Doufáme, že jsme v našich svěřencích probudili radost z pohybu na  zasněžených kopcích…