Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 4.1.2021

Lyžařský kurz 7. tříd

LYŽAŘSKÝ KURZ 7. TŘÍD 5.2. – 9.2. 2007 SKIAREÁL KAMENEC
– JABLONEC NAD JIZEROU
  
V poněkud podivné zimě jsme měli mnoho pochybností a obav, jestli bude možnost tento kurz uskutečnit. Termín byl nasmlouván měsíce dopředu, takže nám nezbývalo nic jiného, než sledovat sněhové zpravodajství a věřit, že  ve skiareálu Kamenec se lyžovat bude…
   Po našem příjezdu jsme byli mírně zděšeni úrovní sjezdovek – sem tam na nás vykouknul kámen nebo travnatá plocha. To se vše změnilo během následující noci, kdy teplota poklesla hluboko pod bod mrazu – proto bylo možno uměle zasněžívat. Ráno nás přivítal svah s novou tváří – nových 20 cm sněhu proměnilo vydřený svah v bílou pláň.
   Každý začátek je těžký a někdy až krutý  - o tom by mohli vyprávět naši sedmáci, kteří se na svahu s lyžemi nebo snowboardem ocitli poprvé. První větší problém přišel hned u vleku – snowboarďáci ne a ne na vleku vyjet. Museli jsme proto vytvořit dvojice ze začínajících prknařů a zkušenějších lyžařů, kteří dodávali tolik potřebnou podporu pro vyjetí. Postupem času se výjezdy na vleku stali běžnou rutinou  a po pár radách jezdili všichni bez větších problémů. Směrem dolů to bylo obdobné - osvojit základy s dopomocí, přijímat  potřebné rady , postupné zdolávání svahu s instruktorem  a vrcholem byla samostatná jízda bez pádu. Sjezd bez pádu byli všichni schopni absolvovat přibližně za dva dny, což jsme mohli považovat za úspěch. Poslední den se naši svěřenci zdokonalovali v samostatné jízdě pod naším dohledem. Někteří své chyby naprosto odstranili, jiní s nimi budou muset ještě bojovat. Sečteno a podtrženo – kurz proběhl hladce a úspěšně. Doufáme, že jsme v našich svěřencích probudili radost z pohybu na  zasněžených kopcích…

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ranní ŠD od 11.1. opět v provozu

Od 11.1. ranní družina ve 3.patře hlavní budovy - ŠD.
Čas  příchodu 6:30-7:15 hodin.
Zvonek herna B.
 
Prosíme nahlásit jméno dítěte, to odchází samo do šatny (zde je zajištěn dohled) a pak následně do heren 3.patra, rodiče do budovy nevstupují.
 
 

Škola pro děti zaměstnanců IZS

Vážení rodiče,

od 4.1.2021 bude školou určenou pro děti zaměstnanců vybraných profesí Základní škola, Liberec, ul.5. května.

PF 2021

Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce.