Základní škola Liberec Barvířská

Lyžařský kurz 7. tříd

LYŽAŘSKÝ KURZ 7. TŘÍD 5.2. – 9.2. 2007 SKIAREÁL KAMENEC
– JABLONEC NAD JIZEROU
  
V poněkud podivné zimě jsme měli mnoho pochybností a obav, jestli bude možnost tento kurz uskutečnit. Termín byl nasmlouván měsíce dopředu, takže nám nezbývalo nic jiného, než sledovat sněhové zpravodajství a věřit, že  ve skiareálu Kamenec se lyžovat bude…
   Po našem příjezdu jsme byli mírně zděšeni úrovní sjezdovek – sem tam na nás vykouknul kámen nebo travnatá plocha. To se vše změnilo během následující noci, kdy teplota poklesla hluboko pod bod mrazu – proto bylo možno uměle zasněžívat. Ráno nás přivítal svah s novou tváří – nových 20 cm sněhu proměnilo vydřený svah v bílou pláň.
   Každý začátek je těžký a někdy až krutý  - o tom by mohli vyprávět naši sedmáci, kteří se na svahu s lyžemi nebo snowboardem ocitli poprvé. První větší problém přišel hned u vleku – snowboarďáci ne a ne na vleku vyjet. Museli jsme proto vytvořit dvojice ze začínajících prknařů a zkušenějších lyžařů, kteří dodávali tolik potřebnou podporu pro vyjetí. Postupem času se výjezdy na vleku stali běžnou rutinou  a po pár radách jezdili všichni bez větších problémů. Směrem dolů to bylo obdobné - osvojit základy s dopomocí, přijímat  potřebné rady , postupné zdolávání svahu s instruktorem  a vrcholem byla samostatná jízda bez pádu. Sjezd bez pádu byli všichni schopni absolvovat přibližně za dva dny, což jsme mohli považovat za úspěch. Poslední den se naši svěřenci zdokonalovali v samostatné jízdě pod naším dohledem. Někteří své chyby naprosto odstranili, jiní s nimi budou muset ještě bojovat. Sečteno a podtrženo – kurz proběhl hladce a úspěšně. Doufáme, že jsme v našich svěřencích probudili radost z pohybu na  zasněžených kopcích…

Důležité odkazy

Třídy

Školní družina

Aktuality
PŘESPOLNÍ BĚH (Jeništa)

Zúčastnili jsme se další sportovní akce, tentokrát přespolního běhu šesti členných družstev.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ (Jeništa)

Školní rok je již v plném proudu a také sportovní i kulturní akce.