Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Loukamosaic (Plachá)

15.3.2012 žáci 1.B  pracovali na unikátním uměleckém díle LOUKAMOSAIC, který vznikl na základě společného projektu akademického sochaře Michala Bouzka  a malířky Lucie Crocro. Úkolem dětí bylo proniknout do  mozaikového umění a vytvořit  individuální obrázek touto technikou. Spoluprací celé třídy byla kompozice velké mozaiky  s motivem tukana. Celá akce má charitativní charakter,  peníze za mozaikový set přispívají na Domov seniorů v Liberci. Na závěr děti vložily svá díla do společné mozaikové louky. Výsledky jejich práce  můžete shlédnout v Severočeském  muzeu do 6.května 2012.