Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Liberecké podzemí (Plachá)

Páteční  exkurze třídy 5.B odhalila dětem, co se skrývá za železnými mřížemi v Lucemburské ulici, která se nachází v okolí naší školy. Odborný průvodce  provedl dětí  labyrintem podzemních chodeb stále funkčního protiatomového válečného krytu. Podívali jsme se do všech důležitých  prostor včetně strojovny a vzduchotechniky a prohlédli jsme si nainstalovanou výstavu Liberecké podzemí , která představuje soubor  libereckých krytů. Žáky překvapilo, že je kryt stále funkční. Celou dobu se pohybovali 30-40 m pod zemí. A i když to bylo opravdové bludiště,  nikdo se neztratil. Tak jsme si všichni mohli popovídat o době,  kdy civilní obrana byla běžnou součástí života.