Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Liberec umělecký - výtvarný program v ulicích města (7.A-Marková)

Výtvarná výchova nemusí probíhat vždy ve školní lavici a když nám do školy přišla nabídka zajímavého výtvarného workshopu, probíhajícího v ulicích Liberce, okamžitě jsme byli pro. Projekt má název ProjítProžítPoznat a skládá se ze čtyř programů věnovaných kulturně historickému dědictví města Liberce. Z těchto čtyř animačních programů (Liberec historický, umělecký, moderní, specifický) jsme si vybrali Liberec umělecký, který má v náplni živé setkání s uměním ve veřejném prostoru a odhalení pozadí několika uměleckých objektů v ulicích města. Během 90minutového programu jsme prošli centrum města se zastávkami u uměleckých objektů, kde se žáci dozvídali nové informace a plnili různé úkoly. Snažili se např. výtvarně oživit a rozveselit sochy koček na Benešově náměstí, sestrojit krychli pomocí špejlí a modelíny v návaznosti na kubistický model žárovky u Plazy nebo ozdobit kouli pod hotelem Zlatý Lev tak, aby připomínala baletku. Workshop využíval metody aktivního skupinového vyučování, principy zážitkové pedagogiky a klasické i soudobé výtvarné postupy v terénu. Tímto děkujeme naší animátorce Zuzaně Pechové z TUL Liberec za perfektní organizaci celé akce.