Laborky z přírodopisu a chemie (Voltrová)

Předvánoční čas jsme si na druhém stupni v předmětech přírodopis a chemie zpestřili laboratorními pracemi.
Žáci 6.ročníků mikroskopicky pozorovali průřez jehlicí borovice a buňky pokožky cibule kuchyňské,
sedmáci určovali pod mikroskopem rozdíl mezi pokožkou plazů : hada a ještěra -agamy límcové.
Osmáci si pak vyzkoušeli sadu pokusů- od důležitosti kyslíku pro hoření, chromatografii barev- rozrůznění barev pomocí ethanolu a hnědého lihového fixu na křídě, či chromatografii Skittles.
Vše žáci pak zaprotokolovali do svých sešitů.