KVK - Rok republiky

V pátek 5.10.2018 jsme navštívili Krajskou vědeckou knihovnu, kde je v současné době vystavena expozice plakátů s tematikou nejvýznamnějších historických událostí uplynulých 100 let. Všichni si nejprve prohlédli, co je zajímalo, ale protože textů se zajímavými informacemi bylo opravdu mnoho, dostali pak následující úkol: každému jednotlivci nebo dvojici byl přidělen jeden plakát, který si museli detailně přečíst, vybrat z něj to podstatné a to pak prezentovat ostatním. Takto jsme tedy obešli postupně všechny plakáty a všichni se dozvěděli to nejdůležitější, aniž by museli číst úplně všechno. Děti moc chválím a za dobře odvedenou práci získávají všichni jedničku do občanské výchovy.