Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Kroky ryb aneb cestou k umění (Šulcová)

V úterý 20.9.2010 se vybraní žáci 9.A a 7.A zúčastnili výtvarného happeningu a workshopu v rámci probíhající výstavy Střední umělecké školy v Liberci. Nejprve si v Galerii U Rytíře prohlédli výstavu renomovaných grafiků M.Maupicové a V.Vély i díla studentů SUPŠ. Názory na moderní grafiku byly různé, ale pak si ve výtvarné dílně mohli sami vyzkoušet, jak taková grafika vzniká. Vytvořit technikou linorytu rybu zvládli všichni( i když někteří s pořezanými prsty) a za odměnu si ji obtiskli na pás papíru. Ten je nyní vystaven v prostorách galerie. A tak se každý účastník akce stal alespoň pro tento den výtvarníkem-grafikem.