Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Krajské florbalové finále starších žáků

KRAJSKÉ FLORBALOVÉ FINÁLE STARŠÍCH ŽÁKŮ (8.– 9. třída)
   Do krajského finále postupují vždy dva týmy z okresu Liberec (to jsme byli my a ZŠ Dobiášova) a po jednom z okresů Semily (Turnov), Česká Lípa (Kamenický Šenov) a Jablonec.
   První zápas jsme původně měli odpočívat, ale realita byla jiná. Kamenický Šenov byl ještě na cestě, takže k prvnímu utkání jsme nastoupili proti domácím (ZŠ Dobiášova). Bylo to vyrovnané utkání, kdy jsme vítězství spíše vydřeli, gólově se prosadili Kanťas, Uzlik a Povrik….výsledek 3:2 pro nás!!!
   Ke druhému klání jsme nastoupili proti základce z Kamenického Šenova. Již od jejich příjezdu nám všem bylo jasné, že to rozhodně nebude nic lehkého… a nebylo… na dresech se soupeři vyjímala jména hráčů (asi hrají společně florbalovou soutěž), takže jen kvalitní výkon nás mohl poslat dál. Ten jsme sice podali, ale štěstí se k nám tentokrát obrátilo zády…dvě  minuty do konce zápasu a Kanťas trefuje tyč, z protiútoku soupeř trefuje tyč také, ale balónek sklouzne do branky… konečný stav – naše prohra 5:4. Střelecky exceloval Hořic s Kanťasem (oba dali dva góly).
   Protože při rovnosti bodů rozhodoval vzájemný zápas, měli jsme jen teoretickou šanci na postup. Další dvě utkání jsme s přehledem dovedli k vítězství – nad Jabloncem 4:3 (střelci Zelí, Hořic, Kanťas 2x) s Turnovem  jsme si poradili rychleji a snadněji. A protože borci ze Šenova v turnaji neztratili ani bod, zaslouženě postoupili na kvalifikační turnaj na republikové finále do Slaného. Tam se svoji hrou určitě ostudu neudělají – to vědí všichni, kdo byli ve středu 24.1. na „Dobiášce“…