Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Krajská vědecká knihovna Liberec - Karel Jaromír Erben, jeho balady, osud a my (Loumová)

Kytice…snad naše nejoblíbenější básnická sbírka 19. století. Dvanáct vynikajících balad uvedl K. J. Erben stejnojmennou vstupní básní. Mistr umělecké zkratky dokázal ve třech slokách zachytit báji vykládající původ slova mateřídouška. Ve zbývajících třech strofách vyjádřil obrazně svůj názor na dávný, až pohanský původ bájí, naznačil i básnický záměr díla a jeho na svou dobu odvážné věnování slovanským vlastencům.
Pracovnice knihovny představila  dne 26.9.2013 žákům 7.A  K. J. Erbena prostřednictvím vyprávění jeho přítelkyně. Z jeho literární tvorby se zaměřila právě na  balady.
Děti si připomněly, co je to balada, a ve skupinách  pracovaly na téma „Hra na balady“. Zamýšlely se nad tím, co nám říkají Erbenovy balady dnes. Další část besedy byla věnována ilustrátorům „Kytice“.
Dopolední návštěva v krajské knihovně se žákům vydařila.