Kořeny (Plachá)

19.-21.5. se žáci 3.B se zapojili do programu Kořeny, který vznikl ve spolupráci Společnosti pro Jizerské hory a Technické univerzity v Liberci. Cílem tohoto programu bylo posílit  vztah dětí k místu ve kterém žijí. Symbolem byl kouzelný strom se třemi useknutými kořeny, které děti svými enviromentálními  aktivitami musí získat, aby naplnily základní moto programu: Člověk i strom potřebují své kořeny. Spojují nás s místem, kam patříme a kde jsme doma.

Dva kořeny už získaly. Aby získaly  třetí, musí vypracovat školní projekt zaměřený na poznání zajímavého místa v okolí naší školy.