Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Knížka je můj kamarád (Vančišinová)

Týden od 8.dubna se stal pro 2.A „týdnem knihy“.V úterý jsme ve třídě přivítali spisovatele Petra Holána,který pro malé čtenáře napsal příběhy se zvířecí hrdinkou,fenkou Kvídou.Seznámil nás s již druhým dílem těchto vyprávění a přečetl nám jedno z mnoha dobrodružství,které v knize najdeme.K velké radosti dětí přijel i s Kvídou,kterou si děti na závěr besedy mohly pohladit.Beseda i ukázka z knihy děti zaujaly natolik,že si některé knížku rovnou koupily a pan Holán jim napsal na památku věnování.
Ve čtvrtek jsme se vypravili do liberecké knihovny na Festival dětské knihy.Nejprve děti shlédly hrané ukázky z knihy Kvak a Žbluňk a potom besedovaly se spisovatelem Jiřím Kahounem,který je seznámil se svými knihami.Jeho vyprávění bylo pro děti zajímavé a poučné.Hrdinové jeho knížek jsou zvířátka,která mají děti rády. Určitě v nich o své knihy vzbudil zájem.
A co by to bylo za návštěvu knihovny,kdybychom se nepodívali do oddělení vypůjček.Děti  se  seznámily s roztříděním knih,jak se ke knihám chovat a potom si každý z nich našel „tu svou“ a začetl se do ní.Měla jsem ze svých malých čtenářů radost.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Jídelna
Školní časopis

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii. 

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod. 

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena