Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - COVID-19: ORGANIZACE VÝUKY - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 12.-23.10.2020

Kniha nás učí (Loumová)

Již dlouhá léta spolupracujeme s Krajskou vědeckou knihovnou Liberec, která nabízí pro školy dopolední interaktivní tematické programy, čtenářské dílny, tematické besedy a jiné zajímavé akce. Naše škola těchto možností dlouhodobě využívá, a to i v čase koronavirové pandemie.
Hned na začátku letošního školního roku si jednotlivé třídy objednaly zajímavé programy. Mezi ty opravdu nejzajímavější patří: Po stopách starořeckých hrdinů, Hobit, Letem světem literatury, Trefa do černého, Prašina, Historie a původ českých příjmení, Detektivní pátrání, Jen jestli si nevymýšlíš.  
Jako první v tomto školním roce Krajskou vědeckou knihovnu Liberec navštívili naši nejstarší žáci-deváťáci. Ve středu 23. září zavítali na tematickou besedu o životě za zdí a pod rudou hvězdou.
Během besedy se děti seznámily s knihou v Americe působícího českého výtvarníka a spisovatele P. Síse Zeď: Jak jsem vyrůstal za železnou oponou, která je považována za nejvýznamnější informační knihu pro mladé čtenáře. Ta dětem přiblížila dobu komunismu, léta 1948–1989, kdy za „železnou oponou“ v Československu žili, pracovali a snili obyčejní lidé.
Zeď, která rozdělovala dlouhá léta Berlín i celou Evropu, je naštěstí už jen vzpomínkou. Ale některé vzpomínky je třeba uchovávat. Jako zprávu o minulosti. Jako varování budoucnosti.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k výkonu péče o děti ve skupinách nejvýše 30 dětí ve věku od 6 do 13 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci...

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

Na podzim proběhnou doplňovací volby do Školské rady – kandidát za zákonné zástupce.

Drumbeny (Šímová)

Ve čtvrtek 8. října 2020 proběhl na naší škole pro žáky 1.stupně zážitkový program (nejen) s drumbeny, kterým provázel muzikant a lektor Zdeněk Roller.