Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Ještědská lanovka (Plachá)

3.10.Třída 3.B navštívila výstavu Ještědská lanovka, zaměřenou na historii lanovky na vrchol Ještědu a na životní osudy lidí, kteří byli s lanovkou spojeni. Děti nejvíce zaujal funkční model lanovky, který pro velký úspěch absolvoval svou trať několikrát za sebou. Součástí prohlídky byla i výtvarná dílnička, ve které děti navrhovaly vlastní barevnou kombinaci kabiny lanovky. Rozšiřování poznatků o svém domově a jeho okolí patří mezi cíle prvoukového učiva ve 3.třídě.