Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Jak vzniká kniha (Plachá)

To už žáci z 4.B vědí naprosto přesně a o to lépe, že jejich učitelkou byla paní spisovatelka Petra Braunová, autorka mnoha knih pro děti.
Nejprve jim vysvětlila, co se děje s rukopisem v jednotlivých fázích vzniku knihy.Pak už se děti vrhly na výrobu vlastní knihy.
Ve vzájemné spolupráci děti zpracovaly námět v povídce Duch a záhada ztraceného medailonu. Literární a výtvarné nápady byly konzultovány,předkládaly se  další možnosti tvorby. Pod profesionálním vedením P. Braunové děti vytvořily smysluplný a čtivý příběh.
Každý žák si odnesl nezapomenutelný zážitek a vlastní povídku, která bude chloubou domácí knihovny a pýchou každého z nich.