Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Jak jsme se měli na Velký pátek (Sakařová)

Na Velký pátek jsme měli naplánovaný velký výlet. A na takový výlet byla nutná velká příprava. Proto jsme se všichni ráno pořádně nasnídali. Děti si přinesly pytlíček s jejich oblíbeným čajem a já jsem dodala něco k snědku. Protože se blížily Velikonoce, každý z nás si vyrobil „utajené vejce“ (vajíčko omotané bavlnkami a polepené korálky). Potom už nás čekal jen přesun na autobus – směr Maliník (dál už jsme museli pěšky). První zastávka byla na přehradě Černá Nisa, kde jsme si zahráli stopovanou (poznávání stop zvířat), děti ovšem nejvíce zaujaly žáby, kterých bylo v přehradě, podle Honzíka 15. Žáby, ale nebyly jediná zvířata, která jsme ten den viděli. Na začátku naší poutě jsme potkali koně, nějaké ptáčky zpěváčky, možná nás z křoví pozorovala i srnka. Děti ale měly největší zážitek ze setkání se zmijí, která se nám vyhřívala přes cestu (než se přeplazila na druhou stranu, měli jsme čas si ji pořádně prohlédnout a něco si o ní říci). Pak zbývalo urazit poslední část cesty Nisa – Česká Chalupa. Cesta to byladlouhá, ale příjemná, protože sluníčko hřálo a les voněl. Stihli jsme si zahrát i jednu zapamatovací hru. Na České Chalupě jsme si dali polévku, a protože nás bolely nohy, a protože jsme tam dorazili právě včas, nasedli jsme na 18 a nechali se odvézt až před radnici, kde jsme stihli projít i Velikonoční trhy. Anetce, Eliškám, Klárce, Davidovi a Honzovi děkuji za příjemnou cestu (ani jeden nefňukal, že ho bolí nožičky – ušli jsme cca 7 km) a třeba zas někdy AHOJ!