Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K NÁSTUPU 12.4.2021

Jak jsme se měli na Velký pátek (Sakařová)

Na Velký pátek jsme měli naplánovaný velký výlet. A na takový výlet byla nutná velká příprava. Proto jsme se všichni ráno pořádně nasnídali. Děti si přinesly pytlíček s jejich oblíbeným čajem a já jsem dodala něco k snědku. Protože se blížily Velikonoce, každý z nás si vyrobil „utajené vejce“ (vajíčko omotané bavlnkami a polepené korálky). Potom už nás čekal jen přesun na autobus – směr Maliník (dál už jsme museli pěšky). První zastávka byla na přehradě Černá Nisa, kde jsme si zahráli stopovanou (poznávání stop zvířat), děti ovšem nejvíce zaujaly žáby, kterých bylo v přehradě, podle Honzíka 15. Žáby, ale nebyly jediná zvířata, která jsme ten den viděli. Na začátku naší poutě jsme potkali koně, nějaké ptáčky zpěváčky, možná nás z křoví pozorovala i srnka. Děti ale měly největší zážitek ze setkání se zmijí, která se nám vyhřívala přes cestu (než se přeplazila na druhou stranu, měli jsme čas si ji pořádně prohlédnout a něco si o ní říci). Pak zbývalo urazit poslední část cesty Nisa – Česká Chalupa. Cesta to byladlouhá, ale příjemná, protože sluníčko hřálo a les voněl. Stihli jsme si zahrát i jednu zapamatovací hru. Na České Chalupě jsme si dali polévku, a protože nás bolely nohy, a protože jsme tam dorazili právě včas, nasedli jsme na 18 a nechali se odvézt až před radnici, kde jsme stihli projít i Velikonoční trhy. Anetce, Eliškám, Klárce, Davidovi a Honzovi děkuji za příjemnou cestu (ani jeden nefňukal, že ho bolí nožičky – ušli jsme cca 7 km) a třeba zas někdy AHOJ!

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Návrat do školy

V pondělí 12. dubna 2021 se podařilo vrátit alespoň část žáků do školy. První testování proběhlo na výbornou. 

Zápis do 1. ročníku 2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

termín zápisu do 1. ročníku je stanoven na čtvrtek 22. dubna 2021.

Jarní číslo školního časopisu (Burdová)

Ačkoli se stále učíme z domova, redaktoři školního časopisu se nenechali touto překážkou zastavit.