Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Informace k zahájení školního roku

Informace k zahájení školního roku

Školní rok začíná ve středu 1.9.2021 v 7:55 hod. Hlavní vchod bude otevřen od 7:35 hod. a žáci jdou bez přezutí do svých kmenových tříd, kde vyčkají příchodu učitele. Žáci 2. – 4. tříd mohou využít službu ranní družiny od 6:30 hodin. Šatní skříňky budou žákům přiděleny ve čtvrtek 2.9.2021. Žáci 1.a 2. ročníku mají společné šatny.

Rozvrh hodin a další informace budou pro jednotlivé třídy k dispozici na webu školy (nástěnky jednotlivých tříd) v pondělí 30.8.2021.

1.9.2021 je plánovaná výuka na jednu vyučovací hodinu.

2.9.2021 budou mít 1. ročníky výuku do 9:35, 2.-5. ročníky do 11:35, 6.-7.ročníky do 12:00, 8.-9. ročníky do 12:15. 

3.9.2021 je předběžně plánován Den pobytu v přírodě (dle počasí).                                                                                         

Pravidla pro vstup do prostor školy třetím osobám

Přítomnost třetích osob ve škole by dle manuálu MŠMT měla být omezena na nezbytně nutnou. Pokud je to nevyhnutelné, měla by třetí osoba splňovat hygienické podmínky (platný negativní test, očkování, 180 dní po Covidu).

Ostatní přímá osobní komunikace s pracovníky školy je možná pouze po nahlášení v kanceláři  školy.

Výjimka ke vstupu je udělena zákonným zástupcům žáků prvních tříd první školní den.

Všichni návštěvníci školy mají po celou dobu návštěvy zakrytý nos a ústa nanorouškou nebo respirátorem.

Testování

Ve dnech 1.9., 6.9. a 9.9.2021 proběhne ve škole testování žáků neinvazivními antigenními testy, žáci 1. tříd budou poprvé testováni až druhý den po nástupu do školy, tedy 2.9.2021.

Testovat budeme rapid testy Genrui, video ZDE

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Žáci, jejichž zákonní zástupci odmítnou testování, jsou povinni nosit ochranu nosu a úst po celou dobu účasti na vzdělávání a pobytu ve škole. Taktéž jsou omezováni při průběhu vyučovacích hodin tělesné výchovy a hudební výchovy.

Hygiena, roušky

 

U vstupu do budovy školy, v každé učebně/jídelně/oddělení/hygienickém zařízení, u tělocvičny jsou k dispozici prostředky k dezinfekci rukou v nádobách s dávkovačem. Žáci budou seznámeni se zásadami osobní a respirační hygieny.

 

Zakrytí nosu a úst rouškou je povinné ve společných prostorách školy pro všechny žáky, zaměstnance a rovněž další osoby. Ve třídách při výuce jsou roušky povinné pouze pro netestované žáky.

Školní družina a zájmové kroužky

Provoz a organizace školní družiny je plánován v běžném režimu od 6:30 do 16:30 hod., více informací ZDE

Otevření zájmových kroužků zatím plánujeme až od poloviny října na základě podaných přihlášek a dle aktuální covidové situace.

Obědy – Gastron

Od školního roku 2021/2022 upřednostňuje firma Gastron přihlašování žáků na obědy elektronicky. Bez podané přihlášky nebude možné využívat služeb školního stravování. Další informace naleznete ZDE.