Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, INFORMACE K 1.3.2021

Hon na čarodějnice (Marková)

Pálení čarodějnic nebylo vždy jen příjemné posezení u ohně a hromadné opékání buřtíků, na které se těšíme každoročně 30. dubna. Ale kdo byl vlastně v minulosti označován za čarodějnici a proč? Jak tyto bytosti čarovaly a jaké tresty je za to čekaly? Podíváme-li se do historie, zjistíme, že hon na čarodějnice (který často končil jejich upálením) trval v Evropě téměř tři století a projevoval se nesmírnou krutostí vůči (většinou) nevinným dívkám a ženám. Blíže do této temné stránky dějin mohli nahlédnout žáci 8.A, kteří 2. května v knihovně absolvovali vzdělávací program s názvem Hon na čarodějnice. Během výkladu lektorky a zejména samostatné tvůrčí práce ve skupinách měli možnost detailně se seznámit s různými aspekty čarodějnických procesů a své téma pak odprezentovat ostatním. A věřte, že některým z toho naskakovala husí kůže.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Úřední hodiny kanceláře školy

Vážení rodiče,

hospodářka školy bude od 1.3.2021 v kanceláři:  pondělí - čtvrtek 9:00 - 11:00 hod.
(vyzvedávání učebnic, pracovních sešitů, natištěných úkolů aj.)

V případě potřeby volejte 724 577 362 a domluvte jiný čas.

Informace o provozu pro pracovníky IZS

Vážení rodiče,
naše MATEŘSKÁ ŠKOLA byla ZRUŠENA jako škola pro děti pracovníků vybraných
profesí  IZS od 2.3.2021. Pro tyto je určena MŠ Motýlek https://msmotylek.eu/


Základní školou pro děti pracovníků IZS zůstává ZŠ 5. května, Liberec:
https://www.zs5kveten.cz/

Ochranné prostředky dýchacích cest

Vážení rodiče,
 
Ministerstvo zdravotnictví vydalo dne 22. února 2021 mimořádné opatření, dle něhož s účinností od 25. února 2021 od 00:00 do odvolání platí:

více po otevření