Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Hon na čarodějnice (Marková)

Pálení čarodějnic nebylo vždy jen příjemné posezení u ohně a hromadné opékání buřtíků, na které se těšíme každoročně 30. dubna. Ale kdo byl vlastně v minulosti označován za čarodějnici a proč? Jak tyto bytosti čarovaly a jaké tresty je za to čekaly? Podíváme-li se do historie, zjistíme, že hon na čarodějnice (který často končil jejich upálením) trval v Evropě téměř tři století a projevoval se nesmírnou krutostí vůči (většinou) nevinným dívkám a ženám. Blíže do této temné stránky dějin mohli nahlédnout žáci 8.A, kteří 2. května v knihovně absolvovali vzdělávací program s názvem Hon na čarodějnice. Během výkladu lektorky a zejména samostatné tvůrčí práce ve skupinách měli možnost detailně se seznámit s různými aspekty čarodějnických procesů a své téma pak odprezentovat ostatním. A věřte, že některým z toho naskakovala husí kůže.