Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - (DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ), INFORMACE

Hon na čarodějnice (Marková)

Pálení čarodějnic nebylo vždy jen příjemné posezení u ohně a hromadné opékání buřtíků, na které se těšíme každoročně 30. dubna. Ale kdo byl vlastně v minulosti označován za čarodějnici a proč? Jak tyto bytosti čarovaly a jaké tresty je za to čekaly? Podíváme-li se do historie, zjistíme, že hon na čarodějnice (který často končil jejich upálením) trval v Evropě téměř tři století a projevoval se nesmírnou krutostí vůči (většinou) nevinným dívkám a ženám. Blíže do této temné stránky dějin mohli nahlédnout žáci 8.A, kteří 2. května v knihovně absolvovali vzdělávací program s názvem Hon na čarodějnice. Během výkladu lektorky a zejména samostatné tvůrčí práce ve skupinách měli možnost detailně se seznámit s různými aspekty čarodějnických procesů a své téma pak odprezentovat ostatním. A věřte, že některým z toho naskakovala husí kůže.

Ochutnávka legorobotiky (Marková)

Žáci druhého stupně, kteří mají zájem o práci v mezinárodním projektu Erasmus+ zaměřeném na legorobotiku a programování, navštívili dne 14.9.2021 dílnu iQFABLAB patřící pod libereckou IQlandii.

Už tam budem (Pěničková)

Ve středu 8. září se naše dvě devítky – 9.B a 9.C – zúčastnily v liberecké iQLandii natáčení.

Nadcházející důležité akce

Sběr papíru - pátek 24. září 2021    7:15 hod.

Ředitelské volno - pondělí 27. září 2021, školní družina uzavřena