Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - DISTANĆNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, NÁSTUP 1. a 2.r. 18.11.2020

Hon na čarodějnice (Marková)

Pálení čarodějnic nebylo vždy jen příjemné posezení u ohně a hromadné opékání buřtíků, na které se těšíme každoročně 30. dubna. Ale kdo byl vlastně v minulosti označován za čarodějnici a proč? Jak tyto bytosti čarovaly a jaké tresty je za to čekaly? Podíváme-li se do historie, zjistíme, že hon na čarodějnice (který často končil jejich upálením) trval v Evropě téměř tři století a projevoval se nesmírnou krutostí vůči (většinou) nevinným dívkám a ženám. Blíže do této temné stránky dějin mohli nahlédnout žáci 8.A, kteří 2. května v knihovně absolvovali vzdělávací program s názvem Hon na čarodějnice. Během výkladu lektorky a zejména samostatné tvůrčí práce ve skupinách měli možnost detailně se seznámit s různými aspekty čarodějnických procesů a své téma pak odprezentovat ostatním. A věřte, že některým z toho naskakovala husí kůže.

Třídy

Žákovská knížka

Školní družina
Školní družina

Školka
Školka

Jídelna
Jídelna

Aktuality ze školy
Aktuality ze školy

Zrušení třídních schůzek 26.11.2020

Vážení rodiče,
vzhledem k současné situaci rušíme třídní schůzky 26.11.2020. Čtvrtletní hodnocení proběhne prostřednictvím elektronické Žákovské knížky. V případě potřeby Vás bude informovat  třídní učitel e-mailem.
 

Školní časopis (Burdová)

Odkaz na aktuální vydání časopisu: ZDE

Odkaz na archiv časopisu: ZDE

Provoz ŠD od 18.11.2020

• Ranní družina zrušena
• Odpolední provoz 11.30- 16:30  herny ŠD- 3.patro ZŠ
Vyzvedávání dětí vždy v celou hodinu ( 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 16:30)