Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Hledání světla (Plachá)

Žáci 2.B a 2.A využili pozvání Severočeského muzea na výstavu Hledání světla s účastí ve fotografické dílně. S krásou světla se děti seznámily přímo na výstavě fotografií, kde se prolínalo světlo se skleněnými předměty. Děti se také seznámily s historií fotografování a prohlédly si staré fotoaparáty. Dozvěděly se, kdy vznikla fotografie a pochopily, proč na starých fotografiích byli lidé oblečeni do svátečních šatů. Fotografická dílna ukázala žákům možnost tvorby obrazu světelným paprskem. 
Na závěr využily děti možnosti prohlédnout si výstavu starých lyží a vyzkoušet týmové lyžování na muzejním koberci. Rekordy v běhu na dřevěných ski si pečlivě zaznamenaly a odnesly si domů,