Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.

Více informací
Základní škola a Mateřská škola Barvířská Liberec

Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Historie a původ příjmení (Loumová)

Zábavnou formou s použitím dokumentů a dalších informačních zdrojů si děti z  8.A rozšířily dne 22.10 2012 své znalosti o historii a původu příjmení.  Každé příjmení má svůj původ a historii. Žáci zjišťovali, co které příjmení znamená, na základě čeho vzniklo a od čeho bylo odvozeno. Která jsou nejčastější příjmení v Čechách? Jaké je nejkratší a nejdelší české příjmení? Formou tajenek a práce ve skupinách žáci hledali odpovědi na tyto otázky.
Současně měli možnost dozvědět se i o historii svého vlastního příjmení a přitom se důvěrně seznámit s prostředím knihovny a světem knih.