Historie a původ příjmení (Loumová)

Zábavnou formou s použitím dokumentů a dalších informačních zdrojů si děti z  8.A rozšířily dne 22.10 2012 své znalosti o historii a původu příjmení.  Každé příjmení má svůj původ a historii. Žáci zjišťovali, co které příjmení znamená, na základě čeho vzniklo a od čeho bylo odvozeno. Která jsou nejčastější příjmení v Čechách? Jaké je nejkratší a nejdelší české příjmení? Formou tajenek a práce ve skupinách žáci hledali odpovědi na tyto otázky.
Současně měli možnost dozvědět se i o historii svého vlastního příjmení a přitom se důvěrně seznámit s prostředím knihovny a světem knih.